MegaMisja trwa

Rok szkolny 2016/17 dla dzieci uczęszczających do świetlicy w Zespole Szkół nr 1 w Jugowie, jest rokiem przygód z „MegaMisją”.
Ostatnio uczniowie otrzymali kolejną nagrodę za udział w tym projekcie.
Przypomnijmy, we wrześniu ubiegłego roku uczniowie zakwalifikowali się do programu edukacyjnego „Fundacji Orange”, którego celem jest podnoszenie wiedzy i cyfrowych kompetencji zarówno uczniów, jak i nauczycieli w szkołach podstawowych. Od tamtej pory świetlicom poprzez podejmowanie różnych wyzwań i rozwiązywanie ciekawych zadań udało się wywalczyć wiele nagród, takich jak tablety, zestawy plastyczne, książki czy też gry.
– Każde z zajęć jest dla naszych uczniów ciekawą formą nauki przy korzystaniu ze specjalnie przygotowanej przez „Fundację Orange” komputerowej bazy wiedzy. Wraz z bohaterami programu, opartego na zasadzie gry edukacyjnej, uczniowie rozwijają swoje umiejętności w zakresie nowych technologii – wyjaśnia Marzanna Mikołajek, nauczyciel ZS nr 1 w Jugowie, prowadząca ten edukacyjny projekt. – Dodatkowym impulsem zachęcającym do działań w ramach projektu, jest możliwość uzyskania nagród – bonusów za wykonane zadania. Tym sposobem trafiły do nas ostatnio przybory szkolne, które na pewno nam się przydadzą przy tworzeniu kolejnych prac artystycznych w świetlicy – dodaje.

Numer 281 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.Numer 281
26 maja – 1 czerwca 2017 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.