Pracowite lato „Woliborzanek”

Okres wakacyjny sprzyja wypoczynkowi, ale i koncertom. Zespół „Woliborzanki” często pojawia się na różnych imprezach.
Zespół „Woliborzanki” sezon letni rozpoczął już w maju. Na zaproszenie zespołu „Olszanki”, uczestniczył w „IX Przeglądzie Pieśni Religijnych w Hołdzie Janowi Pawłowi II” w Olszanach. W przeglądzie biorą udział już od kilkunastu lat. Każdemu zespołowi, który wystąpił w kościele śpiewając pieśni, przewodnicząca Rady Gminy Olszany wręczyła puchar. Po uroczystości barwny korowód przeszedł do świetlicy wiejskiej na poczęstunek, przygotowany przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.
W sobotę 10 czerwca „Woliborzanki” zawitały do Udanina. Tym razem z okazji dziesięciolecia istnienia zespołu ludowego „Cicha woda”. Jubileusz połączony był z festynem „Pieje kur pieje”. Tu również otrzymały pamiątkowy puchar za uczestnictwo, który wręczała wójt Udanina.
„Maciejowe śpiewanie”, to impreza organizowana od dziesięciu lat w Ostroszowicach. Tegoroczna, która odbyła się 1 lipca, była połączona z 55-leciem zespołu „Macieje”, jak również z 40-leciem działalności ich instruktora. Stąd „Woliborzanki” także nie wyjechały z pustymi rękami – puchar wręczyła wójt gminy Dzierżoniów.
W tym miesiącu, w planach jest jeszcze: „Przegląd Zespołów Śpiewaczych” w Stolcu – 9 lipca, konkurs w Pstrążnej, do którego zespół musiał się wcześniej zakwalifikować i ma już potwierdzenie – 16 lipca, Żelazno i „Lato na ludowo” – 30 lipca.Numer 287
7-13 lipca 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *