Wóz bojowy OSP Sokolec

W sobotę 22 lipca w Sokolcu, przy remizie OSP, miało miejsce uroczyste oddanie do użytku wozu bojowego.
Strażacy sami gowyremontowali. Po prezentacji i poświęceniu samochodu przez miejscowego proboszcza ks. Jana Patykowskiego, wszyscy goście zostali zaproszeni do sali wiejskiej na obiad. Przy bogatym poczęstunku, torcie, prowadzone były długie dyskusje.
Przypomnijmy, że przez Urząd Gminy Nowa Ruda zakupił samochód do remontu z OSP Głuszyca Górna za 6,5 tys. zł.
– Zakupiony samochód wyremontowaliśmy własnymi siłami, wkładając w to pracę naszych rąk. Wykonywaliśmy to przez trzy miesiące, popołudniami i w dni wolne – mówi Krzysztof Ziembiński z OSP Sokolec.

Strażacy niejednokrotnie za własne środki kupowali potrzebne do remontu materiały. Nadleśnictwo Jugów dołożyło się znacząco do remontu oraz przeznaczyło środki na zakup wyposażenia. Urząd Gminy Nowa Ruda zakupił opony.
Samochód pierwsze próby przeszedł pomyślnie. Obecnie w OSP Sokolec jest 18 strażaków. Bardzo cieszą się z nowego wozu bojowego, bo teraz mają czym wyjeżdżać na akcje. Do ich dyspozycji jest 2,5 tys. litrów wody oraz sprzęt ratowniczy. Jeszcze przydałoby się go doposażyć.

– Dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu, remontu i wyposażenia naszego nowego wozu bojowego. Największe podziękowania należą się Sławomirowi Kopczyńskiemu i Ireneuszowi Michalakowi, za ogromne zaangażowanie w remont – mówi Piotr Szlaga, prezes OSP Sokolec.
W uroczystości wzięli udział m.in.: Andrzej Łabendowicz, dyrektor Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP we Wrocławiu, Ryszard Drozd, prezes Oddziału Wojewódzkiego OSP RP we Wrocławiu, Dariusz Chojecki, wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP w Kłodzku, Rafał Chorzewski, dowódca JRG PSP w Nowej Rudzie, Bartosz Słoninka, prezes gminny OSP Gminy Nowa Ruda, Jan Lenart, nadleśniczy Nadleśnictwa Jugów, Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda, Hanna Groń, radna Rady Gminy Nowa Ruda, proboszcz ks. Jan Patykowski, przedstawiciele zarządu OSP Głuszyca.

Numer 290 tygodnika „Noworudzianin” Numer 290
28 lipca – 3 sierpnia 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *