Mammografia – warto wykonać

Kobiety często miewają wątpliwości – czy badanie wykonywane w mammobusie jest tożsame z badaniem wykonanym w pracowni stacjonarnej?
Badanie wykonane w mammobusie w żadnym stopniu nie odbiega standardem od badania wykonanego w placówce stacjonarnej. Sprzęt, zainstalowany w mammobusie jest taki sam, jak stosowany w placówkach stacjonarnych i podlega regularnym kontrolom technicznym. Oprócz jakości sprzętu, duże znaczenie ma doświadczenie techników wykonujących badanie oraz lekarzy stawiających diagnozę. Ideą przemieszczania się mammobusów jest jak najlepsze dotarcie do kobiet, które mają utrudniony dostęp do badań. Dlatego też mammobus umożliwia paniom wykonanie profilaktycznej mammografii niedaleko miejsca zamieszkania. Jak pokazuje praktyka, również mieszkanki dużych miast chętnie korzystają z mammobusów.
Opisu badań wykonywanych w mammobusie dokonują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. W mobilnej pracowni, podobnie jak w stacjonarnej, jest możliwość wykonania badania przesiewowego, a także diagnostycznego. W zależności od rodzaju wykonywanego, kobieta otrzymuje pocztą wynik badania przesiewowego (w formie krótkiego opisu z krótką adnotacją – czy w piersiach występują nieprawidłowości wymagające dalszej diagnostyki, czy też nie) lub badania diagnostycznego (wynik badania wydawany jest w formie pełnego opisu z zaleceniami dotyczącymi kontrolnego badania lub wskazaniem potrzeby wykonania dodatkowych procedur medycznych, niezbędnych do postawienia ostatecznej diagnozy).
Celem badania przesiewowego jest wykrycie ewentualnych zmian, które mogą nosić znamiona zmian onkologicznych, aby jak najszybciej skierować pacjentkę do pogłębionej diagnostyki i ewentualnego leczenia.
Przyjdź się zbadać
Wszystkie panie w wieku od 50-60 lat (pozostałe ze skierowaniem) mogą wykonać badanie już 4 sierpnia na parkingu marketu przy ul. Słupieckiej 5. Rejestracja codziennie od godziny 8.00 do 16.00 pod numerami tel.: 68 452 77 17, 68 452 77 96 lub kom. 605 598 077.Numer 290
28 lipca – 3 sierpnia 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *