Zaproszenie na mammografię

Mniej niż 40% uprawionych Polek do tej pory zgłosiło się na bezpłatne badanie mammograficzne, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Te statystyki zdaje się potwierdzać wizyta mammobusu, który w piątek 4 sierpnia zawitał do dzielnicy Słupiec.

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Przed paniami kolejna okazja, by poddać się badaniom.
– Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród Polek – przekonuje dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. – Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych – guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi – w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, Badanie bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenie – zapewnia.
Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50-69 lat co dwa lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Na badanie nie jest wymagane skierowanie lekarskie.
Zainteresowane badaniem panie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Bezpłatne badania w mammobusie
Nowa Ruda – 23 sierpnia
przy Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Strzelecka
Ścinawka Średnia – 25 sierpnia
przy Centrum Sportowo-Rekreacyjnym, ul. MickiewiczaNumer 293
18-24 sierpnia 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *