Góry Sowie, a nie „Góry Śmieci”

Pod takim hasłem jutro, w sobotę 23 września, na  szlakach prowadzących na szczyt Wielkiej Sowy spotkają się wolontariusze, aby posprzątać góry po sezonie turystycznym.
Wakacje minęły, góry zdecydowanie opustoszały. Jednak poza miłymi wspomnieniami, jakie pozostaną na długo w naszej pamięci po wędrówce sowiogórskimi szlakami, zostało również mnóstwo niechcianych pamiątek.
– Czasem naprawdę może nas zaskoczyć to, co znajdujemy w lesie. Dlatego narodził się pomysł, by posprzątać w górach po sezonie. By na zimę te śmieci nie zalegały pod śniegiem w oczekiwaniu na wiosnę – mówi Malwina Boncol, rzecznik prasowy nadleśnictwa Świdnica, które wspólnie z Gminą Pieszyce organizuje to przedsięwzięcie. – Poprosiliśmy o udział w akcji Stowarzyszenie „Pasjonat” oraz Stowarzyszenie „Wielka Sowa” oraz Gminę Nowa Ruda, nadleśnictwa Wałbrzych i Jugów, by sprzątanie miało szerszy zasięg. Zapra­szamy wolontariuszy do pomocy w sprzątaniu – zachęca rzecznik.
Spotykamy się 23 września o godz. 8.00 w następujących miejscach: 1. Przełęcz Jugowska, przy szlaku na Wielką Sowę, 2. Parking pod wyciągiem na Wielką Sowę, 3. Lasocin, przy pensjonacie „Magda”, 4. Parking na Przełęczy Walimskiej, 5. Schronisko „Orzeł”.
Przewodnicy grup rozdawać będą worki na śmieci oraz rękawiczki, a na trasach przygotowane będą miejsca, skąd śmieci będą odbierane. Na godz. 12.00 zaplanowano podsumowanie akcji dla wolontariuszy przy ognisku na szczycie Wielkiej Sowy.Numer 298
22-28 września 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *