To będzie bitwa nie tylko na głosy

Rusza największy na Dolnym Śląsku przegląd dla młodych zespołów. To już 13 edycja Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. Już teraz można zgłaszać swoje kandydatury, a warto, bo nagrodą jest 10 tys. zł i być może kariera na miarę Eweliny Lisowskiej.

To nie żart – to właśnie w Muzycznej Bitwie zaczynała znana dziś w całej Polsce wokalistka, ale nie ona jedna. Do grona laureatów radiowej akcji należy też Tomek Kowalski czy kapele Trzynasta w Samo Południe i Fairy Tale Show. To idea, która ma nie tylko promować, ale też jednoczyć młodych muzyków z regionu. Łączy ich pasja i co tu dużo kryć, marzenie, by usłyszeć swój utwór na antenie – mówi szef programowy Radia Wrocław Dariusz Litera. O tym, że marzenia się spełniają świadczy fakt, że wiele zespołów, które zaczynały właśnie u nas, dziś nagrywa płyty, koncertują, żyją z muzyki – mówi Ewa Zając, która w 2006 roku wymyśliła Muzyczną Bitwę. – Teraz czekamy na zgłoszenia kolejnych kapel, które być może w przyszłości będą okupować listy przebojów – dodaje.
Już za kilka dni na antenie Radia Wrocław usłyszycie, dokąd wyjadą jurorzy bitwy, by poszukać talentów. W poprzednich edycjach pojawiali się w Jeleniej Górze, Zgorzelcu, Wałbrzychu, Świdnicy czy w Legnicy.
Młodzi muzycy mają tylko jedno zadanie na początek: dobrze się zaprezentować, zaskoczyć lub zwyczajnie rzucić na kolana dziennikarzy muzycznych rozgłośni. To wystarczy, by dostać się do etapu antenowego. Na tym etapie głos zabierają Słuchacze. To oni wysyłając smsy decydują, który z wykonawców znajdzie się w ścisłym finale. A ten to zawsze wielkie muzyczne święto. Na scenie sali koncertowej Radia Wrocław oprócz finalistów śpiewają uznane już gwiazdy – jak choćby TSA czy Acid Drinkers. W tej edycji finał odbędzie się 9 czerwca 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *