Bijatyka na Sportowej

To miał być hit 17 kolejki w wałbrzyskiej lidze okręgowej juniorów. Piast podejmował zajmującą 3 miejsce w tabeli Bielawiankę. Od samego początku obydwie drużyny toczyły zaciętą rywalizację. Optyczną przewagę posiadali goście, którzy stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych. Jak to jednak w futbolu bywa, nie zawsze drużyna prezentująca się lepiej, sięga po punkty… Nikt też, jak w przypadku innych dyscyplin, nie wystawia not za styl.

Zawodnicy Piasta przed przerwą, po jednej z kontr, wyszli na prowadzenie i po zmianie stron kontynuowali mądrą grę w defensywie. Pomiędzy 60 a 80 minutą wyprowadzili kilka groźnych ataków, które mogły zakończyć się bramką. Przyjezdni swoją frustrację, związaną z brakiem skuteczności, wyładowywali komentując wszystkie decyzje sędziowskie. Na boisku iskrzyło, aż w 89 minucie bramkarz Bielawianki uderzył zawodnika Piasta w twarz. Ten nie pozostał mu dłużny i odepchnięciem powalił go na murawę. W tym momencie doszło do sporej szarpaniny, w której udział brali także gracze rezerwowi obydwóch teamów. Po kilku chwilach trener gości, nie panujący tego dnia nad swoimi podopiecznymi, nakazał im zejście do szatni. W tej sytuacji spotkanie zostało zakończone przed czasem.

O ewentualnych karach zadecyduje komisja dyscyplinarna OZPN Wałbrzych.

Str. 27 w numerze 328 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.