Kwiatki „Pod Dębem”

W czwartek 19 kwietnia otwarto oficjalnie plac zabaw „Pod Dębem” przy ul. Olimpijskiej w Jugowie. który przeszedł remont: zainstalowano nowe urządzenia dla dzieci, wysypano nową nawierzchnię na części placu. Koszt ponad 50 tysięcy zł – sfinansowano z budżetu gminy Nowa Ruda. Na otwarcie przybyło 25 dzieci i dorosłych ze świetlicy przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Jugowa.

Dorośli przekopali kawałek trawnika, wysypano ziemię do kwiatów, a dzieci – po zaopatrzeniu się w rękawiczki ogrodowe, które SPJ otrzymało już rok temu od firmy FISKARS – samodzielnie sadziły kolorowe bratki, które upiększyły to miejsce. Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda, zakupiła ich 100 szt. – na 100-lecie Niepodległości Polski.

Dzieci i dorośli wolontariusze dostali także bawełniane, ekologiczne torby, które podarowano z urzędu gminy Nowa Ruda. Od wójt dzieci otrzymały lody. Po wykonanej pracy, która przyniosła wiele radości, spędziły tam jeszcze sporo czasu korzystając z wszystkich atrakcji placu zabaw „Pod Dębem”.
Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa dziękuje za czynny udział w całej akcji: Adriannie Mierzejewskiej, wójt gminy Nowa Ruda, Agnieszce Burnos, Elżbiecie Kłysz, Paulinie Kostrzewskiej, Izabeli Kuniczuk, Monice Machniewicz, Agnieszce Matulewicz, Karolinie Rudnickiej, Joannie Szymczak. Marzenie Oleksy-Sarysz, Marcinowi Antosikowi, Zbigniewowi Babiakowi, Tomaszowi Banasiowi, Przemkowi Burnos, a także Ryszardowi Czerewatemu za podarowanie i posadzenie krzewów ozdobnych oraz Dawidowi Saryszowi za fotorelację.

Str. 6 w numerze 328 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 328
27 kwietnia – 10 maja 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *