Kolejny awans „Wieży”

W sobotę 28 kwietnia zawodniczki UKS „Wieża” Radków odniosły kolejny sukces – kolejne Mistrzostwo Dolnego Śląska w mini siatkówce dziewcząt. W finale poprzedzonym dwoma turniejami kwalifikacyjnymi i ogromem ciężkiej pracy na treningach, dziewczęta wywalczyły złote medale Mistrzostw Dolnego Śląska w kategorii czwórek i awans na finał mistrzostw Polski Kinder+Sport, który odbędzie się w Zabrzu w dniach 6-8 lipca. Zawodniczki UKS „Wieża” Radków zakwalifikowały się w poprzednich dwóch turniejach do ścisłego finału wojewódzkiego, zajmując w nich piąte i drugie miejsce. Ostatecznie awansowały do finału wojewódzkiego z trzeciego miejsca, ustępując zespołom ze Świdnicy i Wrocławia, które były faworytem tych rozgrywek. W finale jednak udało się odwrócić niekorzystny bilans i zawodniczki z Radkowa pokonały rywalki ze Świdnicy 2:1 (mecze były rozgrywane do 2 wygranych setów) oraz rywalki z Wrocławia 2:0. Z kompletem siedmiu zwycięstw, wywalczyły złote medale. Do finału mistrzostw Polski awansowała jeszcze drużyna z Wrocławia.

Mistrzostwo Dolnego Śląska dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wieża” Radków wywalczyły: Klaudia Huć (kapitan), Wiktoria Bednarczyk, Maja Baran, Joanna Norek, Joanna Narolska, Ines Szydełko.
W niedzielę 6 maja zawodniczki wywalczyły złote i srebrny medale Mistrzostw Dolnego Śląska w kategorii „dwójek” i awans na finał mistrzostw Polski Kinder+Sport. Mistrzynie: Martyna Horodecka (MVP turnieju finałowego), Laura Michajluk, Emilia Gaik. Wicemistrzynie: Natalia Czerwińska, Emilia Kantor, Nikola Kimla. Trenerzy: Natalia Rosiak, Mirosław Wojtoń.

Kolejnym powodem do radości trenerów radkowskiego klubu jest fakt, że jedna zawodniczek – Maja Baran, otrzymała z rąk koordynatora dolnośląskiego, powołanie na konsultacje Kadry Dolnego Śląska Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, które odbędzie się 9 maja w Twardogórze.

Str. 28 w numerze 329 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 329
11-17 maja 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *