Kruche i drożdżowe w roli głównej

W najbliższą sobotę 2 czerwca w Wambierzycach odbędzie się w Festiwal Słodkości Ziemi Radkowskiej. To jedyna w swoim rodzaju impreza, tak bogata w domowe wypieki i inne słodkie pyszności, którymi nie gardzą nie tylko łasuchy

Tym razem motywem przewodnim będą „Najsmaczniejsze ciasta domowe kruche i drożdżowe” – to one staną się przedmiotem konkursu, w którym udział wezmą koła gospodyń wiejskich, rady sołeckie i inne zorganizowane grupy z terenu gminy Radków. A zatem poznamy tajniki najlepszego wypieku kruchego oraz drożdżowego i oczywiście skosztujemy go w towarzystwie kawy, m.in. oryginalnej kawy „Pol-Czeszki”, która będzie miała swoją wambierzycką premierę właśnie na tej imprezie. Już choćby tylko dla tej degustacji warto 2 czerwca przyjechać do Wambierzyc. Tegoroczny Festiwal Słodkości Ziemi Radkowskiej odbędzie się w miejscu innym niż dotychczas – na nowo powstałym parkingu przy ul. Noworudzkiej, ale jak zawsze – będzie imprezą w stylu biesiadnym; słodkościom towarzyszyć będą pełne energii występy lokalnych zespołów muzycznych, ziemne napoje i przekąski, kiermasz produktów lokalnych.

Dodajmy, iż w 2018 r. Festiwal Słodkości Ziemi Radkowskiej jest jednym z wydarzeń wpisujących się w całoroczne obchody 800-lecia Wambierzyc. Tak więc 2 czerwca tym bardziej jest dobrą datą, by odwiedzić dolnośląską Jerozolimę.

Str. 7 w numerze 332 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 332
1-7 czerwca 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *