Otwarcie trasy rowerowej

W piątek 15 czerwca Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda, uroczyście otworzyła nową trasę rowerową we Włodowicach

W dniu otwarcia na starcie stawiło się ponad 80 uczestników z gminy i miasta Nowa Ruda. Rodziny z dziećmi, młodzież szkolna wraz z włodarzami gminy, przejechali nieco ponad 3 km. Na końcu trasy odbył się Piknik Rodzinny z licznymi atrakcjami: konkursy, zawody i zabawy, kiełbaski z grilla i ciasta. Wszyscy, którzy pokonali nowo otwartą trasę rowerową, otrzymali prezenty w postaci bidonów, kamizelek odblaskowych i pamiątkowych dyplomów.

Budowa trasy rowerowej we Włodowicach jest projektem, który gmina Nowa Ruda – wraz z czterema partnerami z Polski i Czech – realizuje pod nazwą „Rowerowy region – Ziemia Noworudzko-Radkowsko-Broumovska”. Zadanie, będące partnerskim projektem Gminy Nowa Ruda, Gminy Miejskiej Nowa Ruda, Gminy Radków, Gminy Křinice oraz Miasta Broumov, ma na celu połączenie kluczowej infrastruktury turystycznej w czesko-polskim regionie pogranicza i spięcie jej w jedną spójną sieć tras rowerowych. Celem ostatecznym jest podniesienie atrakcyjności regionu dla turystów oraz umożliwienie im atrakcyjnego i aktywnego pobytu przez możliwie najdłuższy czas.

W 2017 roku w ramach projektu zrealizowano roboty budowlane wraz z nadzorem na odcinku o długości 3,071 km, przebudowano most, zamontowano oznakowanie drogowe, barierki ochronne oraz wykonano trzy miejsca odpoczynku dla rowerzystów – stół, ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, wiatę drewnianą. W 2018 roku zamontowano tablicę turystyczną, drogowskazy. Jeszcze w tym roku zostanie wykonana mapa rowerowa i zaktualizowana aplikacja mobilna. Koszt realizacji zadania to 289.000 Euro, z czego aż 85% wynosi dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Str. 7 w numerze 335 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 335
22-28 czerwca 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *