Pod skrzydłami Anioła

W sobotę 2 grudnia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie, już po raz trzeci odbył się koncert „Światełko dla Hani” – tym razem pod hasłem „Pod skrzydłami Anioła”

Hania odeszła na zawsze, ale światełko dobra co roku świeci dla niej i podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”.
– Przez 6 lat, razem z lekarzami, pielęgniarkami, psychologami, wolontariuszami i całą rodziną, walczyliśmy o życie Hani, w tym domowym hospicjum – wspomina Agnieszka Kruk, mama Hani. – Hospicjum to nie tylko smutek, odchodzenie czy ostateczność. Hospicjum to też życie – dodaje.
Koncert prowadzony był przez Agnieszkę Kruk i Wojciecha Budniaka w niezwykłym klimacie dobrego słowa, ciepła, dobrego gestu i energii oraz przyjaznej serdeczności. Rozdawano kolorowe balony z dobrym słowem – symbole uchodzącego życia, ale również symbole dobra, bo po każdym życiu pozostaje dobro. Na początku nastąpiło oficjalne otwarcie „Punktu poboru dobra” w Nowej Rudzie, czego symbolem była wniesiona przez młodych wolontariuszy: Olę i Kubę – Flaga Dobra. Wystąpiło wielu wspaniałych wykonawców: chór parafii p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu, dzieci i młodzież z Domu Pomocy Społecznej w Ludwikowicach Kłodzkich prowadzony przez Siostry Franciszkanki wraz z ks. Grzegorzem, dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Nowej Rudzie, dzieci z Przedszkola Kraina Malucha w Nowej Rudzie-Słupcu, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”, noworudzka ­schola „Załoga Boga”, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Wojciecha we Włodowicach, uczniowie ze SP nr 7 w Nowej Rudzie-Słupcu, Wiktoria Zaborowska, Iweta Szymala, Ewelina Bochen, Coma Pink, Martyna Zdrojek, Patrycja Czarny i Piotr Korzępa z Klubu Tańca Towarzyskiego „Rudan” Nowa Ruda.
Sala widowiskowa była wypełniona po brzegi – zabrakło miejsc siedzących, co było niemałym zaskoczeniem dla organizatorów, wykonawców i wszystkich uczestników.
Koncertowi towarzyszyły liczne licytacje, kwesty i kiermasz. Cały dochód z koncertu (4873,80 zł) oraz pieniądze pozyskane ze sprzedaży książki Agnieszki Kruk „NieObecność” (od momentu jej wydania – 3824 zł), przekazano na rzecz Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”.
Organizatorami koncertu byli rodzice Hani – Agnieszka i Andrzej Kruk, którzy dziękują wszystkim, którzy przekazali granty na licytację i na kiermasz: Krystyna Stypuła, Sylwia i Andrzej Podwika, Edyta Traugutt, Iga Zwierzyńska, Beata Jandzio, Dorota Bekalska, Anna Kokot vel Kokocińska, Centrum Ubezpieczeń Nowa Ruda, Dominik Leszczyński, Patrycja Jarecka-Ciupa, Krystyna Wolak, Agnieszka Łysakowska, Agnieszka Kuźma, Anna Grzybowska, Magdalena Muryj, Maria Muryj, Beata Szałęga. Dziękują za pyszne domowe ciasta i pierniczki. Z całego serca dziękują wolontariuszom z Klubu Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Rudzie-Słupcu oraz młodym ludziom z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którzy trzymali straż przy kiermaszu, Edycie Stramskiej za malowanie dzieciom buziek, Monice Dacyna za piękne – jak zawsze – kwiaty, Wojciechowi Kołodziejowi za umożliwienie – po raz kolejny – zorganizowania koncertu w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie, Agacie Pilarskiej i całej ekipie MOK-u za wszelką pomoc.
Nowa Ruda rozkwitnie dobrem znów na wiosnę, podczas kolejnego koncertu dla Hospicjum Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”, na który już dziś zapraszają rodzice Hani.
Dawid Sarysz

Numer 309 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 309
8-14 grudnia 2017 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *