Pod skrzydłami Anioła

W sobotę 2 grudnia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie, już po raz trzeci odbył się koncert „Światełko dla Hani” – tym razem pod hasłem „Pod skrzydłami Anioła”

Hania odeszła na zawsze, ale światełko dobra co roku świeci dla niej i podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”.
– Przez 6 lat, razem z lekarzami, pielęgniarkami, psychologami, wolontariuszami i całą rodziną, walczyliśmy o życie Hani, w tym domowym hospicjum – wspomina Agnieszka Kruk, mama Hani. – Hospicjum to nie tylko smutek, odchodzenie czy ostateczność. Hospicjum to też życie – dodaje.
Koncert prowadzony był przez Agnieszkę Kruk i Wojciecha Budniaka w niezwykłym klimacie dobrego słowa, ciepła, dobrego gestu i energii oraz przyjaznej serdeczności. Rozdawano kolorowe balony z dobrym słowem – symbole uchodzącego życia, ale również symbole dobra, bo po każdym życiu pozostaje dobro. Na początku nastąpiło oficjalne otwarcie „Punktu poboru dobra” w Nowej Rudzie, czego symbolem była wniesiona przez młodych wolontariuszy: Olę i Kubę – Flaga Dobra. Wystąpiło wielu wspaniałych wykonawców: chór parafii p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu, dzieci i młodzież z Domu Pomocy Społecznej w Ludwikowicach Kłodzkich prowadzony przez Siostry Franciszkanki wraz z ks. Grzegorzem, dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Nowej Rudzie, dzieci z Przedszkola Kraina Malucha w Nowej Rudzie-Słupcu, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”, noworudzka ­schola „Załoga Boga”, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Wojciecha we Włodowicach, uczniowie ze SP nr 7 w Nowej Rudzie-Słupcu, Wiktoria Zaborowska, Iweta Szymala, Ewelina Bochen, Coma Pink, Martyna Zdrojek, Patrycja Czarny i Piotr Korzępa z Klubu Tańca Towarzyskiego „Rudan” Nowa Ruda.
Sala widowiskowa była wypełniona po brzegi – zabrakło miejsc siedzących, co było niemałym zaskoczeniem dla organizatorów, wykonawców i wszystkich uczestników.
Koncertowi towarzyszyły liczne licytacje, kwesty i kiermasz. Cały dochód z koncertu (4873,80 zł) oraz pieniądze pozyskane ze sprzedaży książki Agnieszki Kruk „NieObecność” (od momentu jej wydania – 3824 zł), przekazano na rzecz Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”.
Organizatorami koncertu byli rodzice Hani – Agnieszka i Andrzej Kruk, którzy dziękują wszystkim, którzy przekazali granty na licytację i na kiermasz: Krystyna Stypuła, Sylwia i Andrzej Podwika, Edyta Traugutt, Iga Zwierzyńska, Beata Jandzio, Dorota Bekalska, Anna Kokot vel Kokocińska, Centrum Ubezpieczeń Nowa Ruda, Dominik Leszczyński, Patrycja Jarecka-Ciupa, Krystyna Wolak, Agnieszka Łysakowska, Agnieszka Kuźma, Anna Grzybowska, Magdalena Muryj, Maria Muryj, Beata Szałęga. Dziękują za pyszne domowe ciasta i pierniczki. Z całego serca dziękują wolontariuszom z Klubu Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Rudzie-Słupcu oraz młodym ludziom z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którzy trzymali straż przy kiermaszu, Edycie Stramskiej za malowanie dzieciom buziek, Monice Dacyna za piękne – jak zawsze – kwiaty, Wojciechowi Kołodziejowi za umożliwienie – po raz kolejny – zorganizowania koncertu w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie, Agacie Pilarskiej i całej ekipie MOK-u za wszelką pomoc.
Nowa Ruda rozkwitnie dobrem znów na wiosnę, podczas kolejnego koncertu dla Hospicjum Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”, na który już dziś zapraszają rodzice Hani.
Dawid SaryszNumer 309
8-14 grudnia 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *