Kwieciście w Mozaice

W piątek 2 marca w Galerii Sztuki „Mozaika” w Nowej Rudzie, odbył się kolejny wernisaż wystawy „Kwiatowe inspiracje”, przygotowany przez grupę twórców sztuki „Alfa-Art”

Zebranych powitał Wojciech Kołodziej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie:
– Spojrzałem na teksty źródłowe jakie kwiaty, w historii malarstwa europejskiego, wiodą prym – które gatunki? Myślałem, że róże, lecz okazuje się, że nie. Chryzantemy, piwonie, a jak każdy z nas zamknie oczy, zobaczy od razu „Słoneczniki” van Gogha – opowiadał. – Zakochany jestem w „Nenufarach” Claude’a Monet’a, ale dzisiaj zakocham się w tych kwiatach, które są tu na wystawie – dodał.
W tej wiosennej, kolorowej atmosferze, wiele osób podziwiało tego dnia różnorakie prace.
– Piękne obrazy. Każdy artysta zasługuje na uwagę, a każda osoba, która się tutaj udziela, jest naprawdę wyjątkowa – wspominała Teresa Ewa Wojna-Kenc, historyk sztuki, artystka, na co dzień mieszkająca w Australii. – Kwiaty towarzyszą naszemu życiu od wieków. Kiedy dziecko się urodzi wręczamy kwiaty. Kiedy są imieniny czy urodziny – wręczamy kwiaty: żywe kwiaty, cięte kwiaty, w doniczkach kwiaty. Śluby – piękne dekoracje kościołów kwiatami. Ogrody ozdabiamy kwiatami. Na pogrzebach naręcza kwiatów. Kwiaty są zawsze – uzupełnia.

>PEŁNA GALERIA FOTO TUTAJ<

>PEŁNA GALERIA FOTO TUTAJ<

Str. 5 w numerze 322 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 322
16-22 marca 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *