KULT-owy koncert w Słupcu

W piątek 15 listopada na hali sportowej CTS-u w Nowej Rudzie-Słupcu odbył się koncert legendarnego już polskiego zespołu „Kult” w ramach Trasy Pomarańczowej

Zespół powstał w lutym 1982 roku w Warszawie. Jego założycielami byli wokalista (a później także saksofonista) Kazik Staszewski i basista Piotr Wieteska.

Na koncert sprzedano 1200 biletów, czyli maksimum jakie można było zmieścić na słupieckiej hali sportowej.
– Frekwencja dopisała niesamowicie. Pod względem wizualnym, muzycznym i technicznym wszystko tam grało – mówił Wojciech Kołodziej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie, organizator koncertu. – Bardzo się cieszę, że mogliśmy być na trasie koncertowej obok takich miast jak Londyn, Dublin, Warszawa. Myślę, że Nowa Ruda zyskała artystycznie i promocyjnie. Oby więcej takich koncertów – dodał.
Nie zabrakło hitów takich jak „Baranek” i 36 innych utworów samego Kazika Staszewskiego, dobrej zabawy, radości publiczności i piekących od oklasków rąk.

Już jutro koncert Edyty Geppert z zespołem w noworudzkim MOK-u na który wszystkie bilety zostały wyprzedane. Jak zdradza Wojciech Kołodziej, podczas koncertu organizatorzy szykują kilka niespodzianek. Wokalistka pochodząca z Nowej Rudy zostanie honorową obywatelką miasta Nowa Ruda.

Str. 15 w numerze 405 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 405
22-28 listopada 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *