Pierwsze urodziny Mozaiki

5 lipca minął rok od otwarcia pierwszej w Nowej Rudzie Galerii Sztuki „Mozaika”. Kiedyś kultowy „Bar Mozaika” zmienił swoją dotychczasową funkcję na – mam nadzieję – równie kultową Galerię Sztuki

Był to rok obfitujący w wydarzenia ważne w działalności tego miejsca — głównie wystawy i plenery. W galerii prowadzone są zajęcia plastyczne dla dorosłych, jest też miejscem siedziby Noworudzkiej Grupy Twórców Sztuki „Alfa-Art”. Tu się spotykamy, przygotowujemy wystawy. Przez rok mieliśmy kilka miłych niespodzianek. Pierwsza, to Księga Gości – otrzymana od Andrzeja Włodarskiego, introligatora współpracującego z ASP we Wrocławiu. Następne to: podarunek wiekowego pianina od Elżbiety Szpak oraz starych nut od Henryka Szulca.

Galeria Sztuki „Mozaika” jest miejscem o niezwykłym klimacie, jak mówią odwiedzający, do którego można przyjść każdego dnia, nacieszyć oczy i duszę, porozmawiać, wypić dobrą kawkę, a czasem zjeść nawet ciacho.

Przez ten rok w galerii odbyło się 15 wystaw, a co za tym idzie 15 wernisaży. Swoje prace wystawiali: Agnieszka Barańska – malarstwo, Karol Jankowiak – fotografia, Noworudzka Grupa Twórców Sztuki „Alfa-Art” (3 wystawy poplenerowe) – malarstwo, fotografia, rzeźba, „Muśnięcie Anioła” – Alfa-Art, malarstwo, rzeźba, „Świat Według” – Alfa-Art, malarstwo, rzeźba, „Komunikacja Obrazem” – Agnieszka i Dominika Brzezińskie, malarstwo, „Mandale Od Wszelkiego Przypadku” – Robert Urbański, artysta z Krakowa, „Kwiatowe Inspiracje” – Alfa-Art., gdzie gościem spec­jalnym była dr sztuki Teresa Wojna-Kenc, na stałe mieszkająca w Sydney, „Asamblaże w masie papierowej” – Sławomir Gołembiowski, Edward Marszałek – malarstwo, „Akwarele” – Józef Obacz, artysta z Wałbrzycha, „Szeptające za miedzą” – Marta Bajer-Bendiuł, malarstwo, „Wystawa prac Sekcji Plastycznej Dla Dorosłych”, malarstwo.

Otrzymaliśmy też nagrody i wyróżnienia z rąk burmistrza Tomasza Kilińskiego w kategorii: oświata, kultura, nauka, sztuka oraz dla Galerii „Mozaika” za najładniejszy wystrój świąteczny.

To był rok pełen wielu wydarzeń, wielkich emocji, ciężkiej pracy, nowych znajomości, ciekawych gości, ale przede wszystkim ogromnej radości… Mamy nadzieję, że następny będzie obfitował w równie wielkie i radosne chwile, czego sobie i Państwu życzymy.
Beata Jańdzio
fot. Galeria „Mozaika”

Str. 18-19 w numerze 337 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 337
6-12 lipca 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *