Dualistyczny tydzień

W poniedziałek 10 września, w świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa, piasek i farby ostatecznie formowały klimaty marynistycznych kompozycji rozpoczętych na poprzednich zajęciach. Niektóre rozwiązania kolorystyczne zdumiewały barwą

Największym jednak problemem przyjętej konwencji kompozycji było wykreowanie horyzontu. Dominowała sztormowa wizja morza, bowiem fale były wszechobecne. Przedstawione prace – Mariki, Emilii, Dominiki, Oliwii, to najbardziej ustabilizowane i dojrzałe prace, oddające klimat i przestrzeń dzikiej plaży.

W czwartek 13 września w świetlicy stowarzyszenia miała miejsce gala turystyczna będąca podsumowaniem zakończonego projektu wakacyjnych wędrówek z Rumcajsem.

Na spotkaniu zjawili się uczestnicy projektu – dzieci i rodzice. Najbardziej dręczącą chwilą dla dzieci było oczekiwanie na wszystkich zaproszonych gości i tajemnica błyszczących pakunków na stoliku. Musiały jednak pokonać swoją ciekawość i ponownie udać się na wędrówkę wakacyjnymi ścieżkami w prezentacji medialnej, ubarwionej żywym komentarzem pani Marzeny, a później samych ­dzieci.

I wreszcie nadeszła najważniejsza chwila – wręczenie nagród dla najbardziej wytrwałych poszukiwaczy Cypiska, a zarazem zdobywców 26 paciorków. To była ostra rywalizacja damsko-męska i rodowa, która zakończyła się ostatecznie remisem. Alicja i Patrycja oraz Bartosz i Viktor zebrali taką samą ilość paciorków. Byli na wszystkich wycieczkach i w nagrodę otrzymali plecaki.

Wszyscy uczestnicy projektu zostali obdarowani upominkami oraz pamiątkowymi dyplomami. Należy mieć nadzieję, że suma nabytych doświadczeń i wiedza zdobyta przez uczestników projektu zaowocuje w przyszłości – może już niedalekiej – sukcesami w szkole oraz rozwojem osobistych pasji i zainteresowań.

Serdecznie dziękujemy Janowi Lenartowi, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Jugów, za wsparcie finansowe naszego projektu. Dzięki temu wszystkie dzieci, które skorzystały z wakacyjnego projektu, mogły zwiedzić wiele ciekawych miejsc.

Wielkie podziękowania kierujemy również do Michała Osowskiego – właściciela firmy transportowej Tiger Bus – za bezpieczne wyjazdy i powroty oraz za perfekcyjną obsługę naszych wypraw.
tekst i fot. Zbigniew Babiak

Str. 7 w numerze 348 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 348
28 września – 4 października 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *