Otworzyć Cmentarną jak najszybciej

Mieszkańcy Nowej Rudy muszą uzbroić się w cierpliwość. Zmiana organizacji ruchu w mieście, w związku z zamknięciem części ul. Cmentarnej, jeszcze trochę potrwa

Przypomnijmy, że po tragicznym wypadku do jakiego doszło na ul. Cmentarnej na początku sierpnia, ruszyły prace związane z wycinką drzew i krzewów na skarpie. Od tamtego czasu, ulica od kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego do skrzyżowania z ul. Loretańską, została zamknięta dla ruchu kołowego i pieszych. Ruch odbywał się przez ul. Martwą, jednak od 19 września wprowadzono kolejną zmianę organizacji ruchu, wprowadzając na ul. Martwej ruch jednokierunkowy (od rynku do ul. Fredry). Większość kierowców z takiej zmiany nie jest zadowolona, jednakże jak tłumaczy Piotr Kwiecień, komendant Straży Miejskiej w Nowej Rudzie, zmiana ta została wprowadzona z myślą o bezpieczeństwie pieszych, poruszających się ul. Kościelną.

Z informacji uzyskanych od burmistrza Tomasza Kilińskiego wynika, że z utrudnieniami w ruchu, związanymi z zamknięciem odcinka ul. Cmentarnej, będziemy mieli do czynienia do 20 października.

– Na skarpie przy ul. Cmentarnej prowadzone będą prace, mające na celu zabezpieczenie przez siatki i kotwienie ich do skał, na tej najbardziej stromej części, czyli od kościoła św. Krzyża w kierunku ul. Loretańskiej. Zarówno Lasy Państwowe – przypomnę, że część terenu należy do nich – jak i my, chcemy by prace zakończyły się przed 20 października – wyjaśnia Tomasz Kiliński. – Za wszelkie utrudnienia przepraszamy, ale kwestia bezpieczeństwa jest najważniejsza – dodaje burmistrz.

Warto dodać, że na prace związane z zabezpieczeniem skarpy przy ul. Cmentarnej, w budżecie miasta zarezerwowano 150 tys. zł.

Str. 8 w numerze 348 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 348
28 września – 4 października 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *