Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich

W dniach 12-14 października w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie odbył się XXII Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich oraz XIV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Mówimy Reymontem”

W zlocie wzięli udział przedstawiciele osiemnastu szkół z całej Polski noszących imię pierwszego polskiego noblisty oraz goście ze szkoły Polonii w Kanadzie. W bogatym programie nie zabrakło również warsztatów tematycznych, wycieczki, spotkań, rozmów i występów artystycznych.
Zlot został zorganizowany dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

– To spotkanie odbywa się w ZSA, ponieważ jesteśmy laureatami drugiego miejsca z poprzedniego roku, a tradycją ogólnopolskich spotkań jest to, że co roku inna szkoła takie spotkanie organizuje – mówi wicedyrektor Grażyna Wacławik. – Szkoły Reymontowskie tworzą jedną wielką rodzinę. Te spotkania służą temu, żeby tę rodzinę jeszcze scalać, służy to również wymianie doświadczeń, nawiązywaniu przyjaźni, żeby się rozwijać i kultywować tradycje, o których pięknie pisał Władysław Stanisław Reymont – dodaje.

Str. 7 w numerze 351 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 351
19-25 października 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *