Jeszcze dwa tygodnie?

Nie sprawdziły się zapowiedzi o terminie zakończenia przebudowy ulic Świdnickiej i Piłsudskiego w Nowej Rudzie. Umowa po raz kolejny została aneksowana

We wtorek 30 października, w ratuszu, odbyło się spotkanie burmistrza Tomasza Kilińskiego z Krzysztofem Budzyną, dyrektorem wrocławskiego oddziału spółki Eurovia, wykonawcy modernizacji ulic. Na wniosek wykonawcy umowa została aneksowana do 15 listopada.

– Wykonawca tłumaczy to dodatkowymi pracami, które pojawiły się w październiku. Są to prace związane z siecią wodociągową i kanalizacyjną oraz pracami, które były wykonywane głównie przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Jest kilka elementów, które dają prawo wykonawcy do zmiany terminu – tłumaczy burmistrz. – Po weryfikacji ustaliliśmy termin zakończenia prac na 15 listopada. Myślę, że jest to realny termin, patrząc na to, jak bardzo prace są zaawansowane i na jakim etapie już są. Teraz zaczynają kłaść ostateczną podbudowę i masę, a prace te powinny pójść dość szybko. Po 15 listopada mogą trwać jeszcze jakieś prace związane z dodatkowymi zadaniami, ale one prowadzone będą już poza pasem jezdni – uzupełnia swoją wypowiedź Tomasz Kiliński.

Mówiąc o dodatkowo prowadzonych pracach, burmistrz miał na myśli np. przebudowę chodnika i muru oporowego przy ul. Świdnickiej 76 w Drogosławiu.

Str. 3 w numerze 353 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 353
2-8 listopada 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

3 thoughts on “Jeszcze dwa tygodnie?

 • 1 listopada 2018 o 13:45
  Permalink

  W końcu pan Budzyna to dawny pracownik UM Nowa Ruda, więc jak mówi stare przysłowie Kruk krukowi oka nie wykole.

  Odpowiedz
 • 31 października 2018 o 20:14
  Permalink

  Gówno prawda. Wystarczy kilka razy odwiedzić remontowane odcinki żeby zobaczyć jak drogowcy PRACUJĄ. A raczej jak tego nie robią.

  Zapowiedzi terminu – aha, czyli to nie był końcowy termin, tylko jego zapowiedź? Albo jakiś trailer zakończenia? No super.

  Boże gdzie ja żyję.

  Odpowiedz
 • 31 października 2018 o 20:05
  Permalink

  To jest k*rwa jakaś kpina i żart z mieszkańców. 4 raz niedotrzymany termin i 4 raz tłumaczenie dodatkowymi pracami, żeby eurovia nie musiała płacić kary. Jakie były prace dodatkowe na odcinku Pieprzyk – Bistro na rogu?! Atlantydę odkopali? Czy Titanica?! Durną kostkę pod Kaskadą 4 tydzień ukraińcy kładą! Dziękujemy za fantastyczny dojazd na 1 listopada, na 11 z resztą też.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *