Wybiorą wójta

Mieszkańcy gminy Nowa Ruda już w najbliższą niedzielę 4 listopada będą wybierać wójta. Kandydatami są Adrianna Mierzejewska i Wojciech Kołodziej

W niedzielę 4 listopada mieszkańcy gminy Nowa Ruda ponownie pójdą do urn. Będą wybierać wójta na kadencję 2018-2023. Uprawnionych do głosowania jest 9 511 osób. O ich głos rywalizują Adrianna Mierzejewska i Wojciech Kołodziej. Głosowanie rozpocznie się o godz. 7:00 i zakończy o 21:00. Każdy uprawniony wyborca otrzyma od obwodowej komisji wyborczej jedną kartę do głosowania. Głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając znak „X” – co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki na karcie do głosowania, w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata. Podobnie jak przed pierwszą turą, od północy z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza. Oznacza to, że aż do zakończenia głosowania, czyli do godz. 21.00 w niedzielę 4 listopada, pod groźbą grzywny zabroniona będzie wszelka agitacja wyborcza.

Przypomnijmy, że Adrianna Mierzejewska w pierwszej turze wyborów zdobyła 2 148 głosów (44% oddanych głosów), natomiast Wojciech Kołodziej – 1 618 głosów (33%). Frekwencja wyniosła 51,58%.

Str. 3 w numerze 353 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 353
2-8 listopada 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *