Remont mostu za rok

Ograniczenie przejazdu i utrudnienia związane z przejściem po moście na ulicy Piłsudskiego w Nowej Rudzie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 381 potrwają jeszcze ponad rok – zapowiada zarządca drogi

Na moście nad Włodzicą, na początku października wprowadzono ruch wahadłowy. Z informacji przekazanych nam wtedy przez rzecznika zarządcy – Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu – wynikało, że ograniczenie to zostało wprowadzone ze względu na zły stan techniczny mostu.
– Trwają prace nad wpisaniem mostu w Nowej Rudzie do planu remontów DSDiK we Wrocławiu – trzy tygodnie temu mówił Konrad Antkowiak, rzecznik prasowy zarządcy.

Nie był wtedy w stanie podać terminu ewentualnego rozpoczęcia naprawy mostu. Dziś znamy więcej szczegółów związanych z remontem mostu.
– Jesteśmy w trakcie przygotowania opisu przedmiotu zamówienia dla przedmiotowego zadania – opracowanie projektu remontu mostu wraz z uzyskaniem zgłoszenia robót budowlanych, co pozwoli nam na oszacowanie kosztu robót budowlanych – wyjaśnia Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. – Po zabezpieczeniu środków i przy założeniu, że zgłoszenie robót mielibyśmy w połowie przyszłego roku, to rozpoczęcie robót budowlanych było by możliwe we wrześniu 2019 roku – po wyłonieniu w trybie przetargu wykonawcy robót budowlanych – dodaje.

Wszystko wskazuje na to, że nawet przy „dobrych wiatrach”, jeżeli remont rozpocznie się zgodnie z zapowiedziami – we wrześniu przyszłego roku, to wyremontowanym mostem nie pojedziemy prędzej niż w 2020 r.

Str. 3 w numerze 353 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.




Numer 353
2-8 listopada 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *