Pomagajmy Mariuszowi

O zmaganiach Mariusza Ćwikły pisaliśmy już kilkakrotnie na łamach „Noworudzianina”

– Mariusz jest rehabilitowany cały czas – mówi Kamila Ćwikła, żona Mariusza. – Mamy nowego rehabilitanta, ponieważ poprzedni zmienił pracę. Nowy zajmuje się ludźmi po udarach i jest głównym rehabilitantem takich osób w ośrodku w Jugowie. Rehabilitacja trwa ok. 60-80 minut, ale oprócz tego mąż sam jeszcze trenuje, między innymi zadania logopedyczne – dodaje.

– Ale już tak jak było przedtem, to nie jest – mówi Mariusz Ćwikła. – Jest dużo lepiej. Przez pół roku nie mówiłem wcale – uzupełnia.
Oboje nadal jeżdżą do Wrocławia na ostrzyknięcia ręki i nogi, które na szczęście są refundowane przez NFZ, bo koszt jednego to ok. 6000 zł. Do logopedy i lekarza trzeba się udać już prywatnie.

– Mieliśmy trzech rehabilitantów, ale niestety finansowo nie daliśmy rady, bo to był koszt miesięczny ponad 2500 zł – wspomina Kamila Ćwikła. – Zrezygnowaliśmy z części. Teraz dla nas to ok. 900 zł miesięcznie, ale to dzięki dodatkowemu wsparciu Artura Kołodzieja z Matplastu, pracodawcy Mariusza – ­uzupełnia.

Mają wokół siebie dużo życzliwych osób, którzy pomagają: rehabilitanci, sąsiedzi, rodzina i przyjaciele.

Pan Mariusz napisał na swoim profilu na Facebooku:
„Drodzy Przyjaciele i Rodzino! Mija już kolejny rok walki z następstwami udaru mózgu. Rok pełen wyrzeczeń, ciężkiej pracy – zarówno z mojej strony, jak i ze strony moich rehabilitantów. Mam świadomość tego, że moja rehabilitacja jest procesem powolnym i długotrwałym, a jej rokowania są trudne do oceny. Cały czas walczę!!! Wierzę w to, że mając tak wspaniałych ludzi wokół siebie, dam radę i zrobię wszystko, aby dalsza walka przyniosła jak najlepsze wyniki! Dziękuję za codzienne wsparcie, miłe słowa jak również za przekazanie 1% podatku. Dzięki każdej złotówce przekazanej na moje konto w fundacji „Avalon”, mogę się jeszcze rehabilitować przez następne miesiące!!!”

Liczy się każda złotówka – możemy pomóc na 3 sposoby:
1. Wyślij SMS charytatywny pod nr 75165 w treści wpisując: POMOC 6616. Koszt SMS-a to 6,15 zł brutto.
2. Przekaż darowiznę w formie przelewu na konto (na poczcie lub w banku). Nazwa odbiorcy: Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym. Adres: ul. Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa. Nr rachunku: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001. Tytuł przelewu: Ćwikła, 6616.
3. Przekaż 1% swojego podatku za rok 2017. Na rocznym rozliczeniu (zeznaniu podatkowym) w odpowiednich rubrykach wpisz Nr KRS: 0000270809 oraz Cel: Ćwikła 6616.
„Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.”

Str. 5 w numerze 353 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 353
2-8 listopada 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *