Spotkanie noworoczne 2019

W środę w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie odbyło się spotkanie noworoczne władz miasta i zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęła się od minirecitalu „Składu Nietradycyjnego”

W spotkaniu noworocznym uczestniczyło wielu gości, a wśród nich przedstawiciele powiatu, instytucji samorządowych, służb mundurowych, dyrektor biura poselskiego Poseł Moniki Wielichowskiej, właściciele firm, dyrektorzy i prezesi miejskich jednostek i spółek.

Po przywitaniu, zebrani minutą ciszy uczcili pamięć zamordowanego w ubiegłą niedzielę Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Następnie burmistrz Tomasz Kiliński dokonał podsumowania ubiegłego roku oraz przedstawił plany na najbliższy rok. Złożył też zebranym życzenia noworoczne. Głos zabrał również Andrzej Behan, przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Rudzie, który oprócz życzeń, omówił krótko wyzwania, przed jakimi stoją nowo wybrani radni miejscy.

W imieniu władz Powiatu Kłodzkiego, życzenia noworoczne na ręce burmistrza złożył Grzegorz Gredys, sekretarz Powiatu Kłodzkiego, a w imieniu poseł Moniki Wielichowskiej – Marta Müller, dyrektor biura poselskiego. Niespodzianką dla gości były życzenia jakie zebranym i wszystkim mieszkańcom przekazał ze sceny aktor Robert Więckiewicz.

Kolejnym miłym przerywnikiem był występ sekcji muzycznej skrzypiec i akordeonu, działającej przy MOK w Nowej Rudzie.

Tradycją spotkań noworocznych są wyróżnienia burmistrza oraz nagrody w konkursie na świąteczne oświetlenie. W tym roku z rąk Tomasza Kilińskiego i Andrzeja Behana wyróżnienie w kategorii „Działalność społeczna” otrzymał Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Kolejnym punktem spotkania było wręczenie nagród w konkursie na najładniejsze oświetlenie świąteczne. W kategorii „Najpiękniej udekorowana posesja prywatna” I miejsce zajęła Dorota Legieć, II miejsce zajęła Lidia Walterowska, a III Henryka Lichwa. W kategorii „Posesje firm” I miejsce zajął AUTO Serwis Jacek Różewicz, w kategorii „Witryna” I miejsce zajęła Apteka Piastowska.

– Na początku stycznia tradycyjnie spotykamy się na noworocznym spotkaniu. Jest to zawsze czas na podsumowanie tego, co było w minionym roku, na refleksje, jak również na podzielenie się planami na przyszłość. Uważam, że rok 2018, który niedawno pożegnaliśmy, był dla miasta Nowa Ruda szczególnie dobry. To po raz kolejny ponad 100-milionowy budżet miasta, inwestycje zaplanowane na 25 milionów złotych w większości zrealizowanych – to rzeczywiście bardzo duży rozwój dla Nowej Rudy. W 2019 roku poziom inwestycji jest również ponad 20-milionowy. To wszystko dzięki temu, że udało nam się, przygotowując się do tego od kilku lat, zdobyć przede wszystkim środki z Unii Europejskiej, środki Aglomeracji Wałbrzyskiej, czyli porozumienia 22 gmin, które stworzyliśmy kilka lat temu w celu wspólnego rozwiązywania problemów rozwojowych tej części Dolnego Śląska. W ubiegłym roku ta inicjatywa przekształciła się i rozrasta w inicjatywę Sudety 2030. To całe południe naszego województwa pod przywództwem lidera pana prezydenta Romana Szełemeja, osoby, która jednoczy gminy we wspólnym działaniu na rzecz rozwoju naszego regionu. Myślę, że najważniejszą inwestycją, jaką w tym roku będziemy mogli przekazać mieszkańcom, jest odkryty basen przy ul. Fredry – powiedział Tomasz Kiliński. – Chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom za współpracę, za miniony rok i jeszcze raz podziękować za kredyt zaufania, który po raz kolejny uzyskaliśmy w październikowych wyborach. To najwyższa ocena jaką mogliście nam państwo wystawić za to wszystko, o czym mówiłem. Wszystkim mieszkańcom pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Niech to będzie rok lepszy dla państwa, lepszy dla naszego miasta, niech spełniają się państwa zamierzenia i plany. Życzę państwu zdrowia i wszelkiej pomyślności – dodał burmistrz.

Spotkanie zakończyło się toastem tradycyjną lampką szampana.

Str. 115 w numerze 363 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 363
18-24 stycznia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *