Emocjonujący tydzień Babci i Dziadka

Rozpoczynając programowe zajęcia świetlicowe Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa, poświęcone zbliżającym się ważnym i wzruszającym dniom – Babci i Dziadka, nikt się nie spodziewał, że zakończą się w piątkowy wieczór w Domu Seniora w Świerkach.

Zaproszenie gospodarza obiektu na zaprezentowanie świetlicowych Jasełek było zaskakującym i bardzo miłym wyróżnieniem dla dzieci. Nic też dziwnego, że zajęcia stały się próba generalną z niewielka weryfikacją składu osobowego. Zajęcia plastyczne w których uczestniczyła babcia z wnuczką posłużyły do wykonania estetycznej laurki z życzeniami dla seniorów.

W piątkowe popołudnie pasterze, królowie i aniołki wkroczyli do szeroko otwartych podwoi domu seniora. Zgromadzeni w świetlicy obiektu seniorzy badawczo i wyczekująco mierzyli wzrokiem przygotowujących się do występów małych artystów. Pani Marzena wcieliła się w podwójną rolę – ostatniego koła ratunkowego, czyli suflera oraz reżysera spektaklu. Zajęła strategiczną pozycję za plecami występujących i artyści z werwą rozpoczęli występ. Nasze solistki, mikroskopijna Zuzia oraz Dominika swoim śpiewem poruszyły emocje zebranych, rozległy się brawa i nieśmiałe wtórowania prezentowanych kolęd.

Po występie dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami dużej ilości zdrowia. Pan Krzysztof, z właściwą dla siebie dozą humoru, podziękował dzieciom olbrzymim cukierkiem pełnym słodkości i zaprosił do biesiadnego stołu. Dzieci na gorąco komentowały swoje wrażenia artystyczne, a dorośli oddali się dyskusji i refleksji nad istotą ludzkiej starości.

Odwiedź naszą stronę internetową www.przyjacielejugowa.pl
Relacja i fot. Zbigniew Babiak

Str. 6 w numerze 364 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 364
25-31 stycznia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *