Kolędnicy misyjni

To właśnie dla Was – dzieci Rwandy i Burundi, 13 stycznia 2019 roku, z kolędą na ustach, ogromną radością w sercach, w przebraniach Świętej Rodziny i aniołów, z barwnymi gwiazdami betlejemskimi – mali kolędnicy z parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu, po Mszy Świętej i otrzymanym błogosławieństwie, ruszyli do słupieckich rodzin, prosząc o datki. Tegoroczna pomoc materialna trafi do najmłodszych mieszkających w krajach afrykańskich, gdzie pilną potrzebą jest opieka nad dziećmi osieroconymi, które straciły bliskich z powodu wojny i chorób. Powszechnym i dotkliwym problemem jest tam także głód oraz społeczne odrzucenie dzieci niepełnosprawnych.

„Bóg daje siłę w największym dramacie,
gdy tracisz dom, mamę i tatę…
Gdy człowiek zaufa Bożej Dziecinie,
w ciemności żalu i gniewu nie zginie.
Mój kraj pogrążony był kiedyś w ciemności.
Okrutna przemoc nie znała litości.
Myślałem:
Niemożliwe będzie przebaczenie
A potem nastąpiło… Boże Narodzenie.”

Recytowali z przejęciem nasi Kolędnicy Misyjni, wcielając się w rolę Dziecka z Rwandy. Dla wielu krajów afrykańskich niestety codziennością jest właśnie wojna, głód, przemoc i… trudne przebaczenie, pojednanie, pokój – wartości chrześcijańskie na jakie misjonarze kładą bardzo silny nacisk. Misyjne kolędowanie to kształtowanie człowieczeństwa młodych ludzi i żywe świadectwo naszej wiary. „Oprócz wsparcia dla misji i podtrzymywania polskich tradycji, niesie ono dobro tym, którzy kolędują, tym, którzy kolędników przyjmują i tym, którzy pomoc materialną otrzymują, czyli dzieciom w krajach misyjnych” – napisał ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Po trzech godzinach kolędowania nasi mali kolędnicy zebrali 2120 zł. Gratulujemy takiej kwoty! Co roku jest ona większa i rokrocznie jest wysyłana na konto Papieskich Dzieł Misyjnych, skąd parafia otrzymuje podziękowania i certyfikaty. Dziękujemy wszystkim cudownym ludziom w naszej Parafii, którzy przyjęli Misyjnych Kolędników. Dziękujemy, za wsparcie materialne misji ale także za ogromną życzliwość, otwarte serce, ciepłe rozmowy i przepyszne ciasta. Dziękujemy dzieciom, które radośnie odwiedzały kolejne domy i z ogromnym przejęciem odgrywały przygotowaną scenkę.

Przywołując słowa św. Jana Pawła II: „Cudem miłości jest, że dzieci pomagają dzieciom na innych kontynentach”.
ks. Marcin

Str. 14 w numerze 363 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 363
18-24 stycznia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *