Śmietnikowe problemy na Świdnickiej

Przepełnione pojemniki, śmieci rozrzucone wokół nich – tak codziennie wygląda boks na śmieci przy ul. Świdnickiej 54 w Drogosławiu. Według lokatorów to wina zarządcy Wspólnoty Mieszkaniowej.

Budynek przy ul. Świdnickiej 54 to Wspólnota Mieszkaniowa zarządzana przez Noworudzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Według Wandy Kubickiej, jednej z lokatorek budynku, mieszka tam 8 rodzin a na dole funkcjonuje sklep. Niestety na 9 użytkowników w boksie na śmieci znajdują się tylko trzy pojemniki.

– Wielokrotnie w tej sprawie interweniowałam i w Towarzystwie Budownictwa Społecznego i w Noworudzkich Usługach Komunalnych, niestety nic to nie dało. Tłumaczenia są różne, to pojemniki się spaliły a to wymyślą co innego, albo udają zdziwionych że jeszcze pojemników nie dostawiono – mówi Wanda Kubicka. – Najgorsze jest to, że pojemniki na śmieci szybko są zapełniane, a później śmieci walają się wokół nich. Panowie, którzy przyjeżdżają odbierać śmieci twierdzą, że sprzątanie śmieci porozrzucanych przy pojemnikach do nich nie należy. Już nie wspomnę o tym, że jak przychodzą sprzątać park, to stamtąd wszystkie śmieci trafiają też do naszych pojemników – dodaje pani Wanda.

Śmietnikowe problemy stara się rozwiązać prezes Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, zarządca Wspólnoty Mieszkaniowej Marian Zdunek.
– Dzisiaj (21 stycznia), Noworudzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wystąpiło do NUK o dostawienie w boksie przy ulicy Świdnickiej 54 dwóch 120–litrowych pojemników – informuje prezes. – Myślę, że to rozwiąże problem, aczkolwiek będziemy monitorować sytuację, bowiem zachodzi podejrzenie, iż ktoś podrzuca tam śmieci – dodaje.

A przy okazji, może by tak spółka Noworudzkie Usługi Komunalne pomyślała przy okazji o wymianie zniszczonych pojemników na śmieci.

Str. 3 w numerze 364 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 364
25-31 stycznia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *