Święto śniegu

W tym roku obchodzimy stulecie powstania Policji Państwowej. Funkcjonariusze powiatu dzierżoniowskiego i Komisariatu Policji w Nowej Rudzie mają zamiar wraz z mieszkańcami radośnie świętować 100 rocznicę. Najbliższa okazja będzie w niedzielę 3 lutego w Sokolcu, gdzie policjanci przygotowali mnóstwo atrakcji dla młodzieży, dzieci i opiekunów.

W Sokolcu na kompleksie wyciągów, 3 lutego, w godz. 10:00-15:00, policjanci z powiatu dzierżoniowskiego i noworudzkiego komisariatu policji, będą czekać na młodzież, dzieci i opiekunów. Wspólne świętowanie połączono z akcją informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Oczywiście działania profilaktyczne przeplatać będą zabawy.
– Przewidzianych jest wiele atrakcji i konkursów. Wśród nich dla dzieci w wieku 6-15 lat konkurs plastyczny. Dla wszystkich w wieku od 1 do 101 lat zjazd na byle czym – informuje Arkadiusz Michalski, komendant Komisariatu Policji w Nowej Rudzie. – Uczestnicy proszeni są o wykazanie się dużą wyobraźnią i kreatywnością, a zjazdy na pewno wywołają uśmiech także u obserwatorów. Na amatorów białego szaleństwa czekać będzie „Slalom Gigant”, gdzie nie czas będzie się liczył, a styl i gracja. Dla osób chcących zacząć przygodę z nartami, lub doskonalić umiejętności, przewidziano zajęcia z posiadającymi uprawnienia instruktora, policjantami – dodaje.

Jak wszyscy wiedzą, niestety dochodzi też do wypadków na stoku. Ratownicy GOPR przeprowadzą pokaz akcji ratowniczej. Na uczestników wspólnej zabawy czekają upominki, między innymi kaski i inne gadżety narciarskie jednego z wiodących producentów sprzętu sportów zimowych. Czas na świeżym powietrzu, muzyką umilać będzie zajmujący się amatorsko DJ-ką policjant z KP Bielawa. Współorganizatorami są KPP Dzierżoniów, KP Nowa Ruda, GOPR, Urząd Miasta Dzierżoniowa, właściciele Komleksów Wyciągów Narciarskich Sokolec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.