Za wcześnie na porządki

Sól i piasek są niezbędne każdej zimy. Pomagają walczyć z oblodzeniem na chodnikach i na drogach. Jednak w ostatnim czasie dla mieszkańców ulic Radkowskiej i E. Kwiatkowskiego w Słupcu piasek stał się problemem. Kiedy ulice zostaną posprzątane?

Wraz z pierwszymi opadami śniegu na ulicach Nowej Rudy rozpoczęła się coroczna akcja zima.
Jednak kiedy śnieg stopniał, na ulicach pozostał piasek. W pewnych miejscach jest go na tyle dużo, że stał się uciążliwy dla mieszkańców.
– Jak była akcja zima to sypali ten piasek i nazbierało się go trochę. Jak przejeżdżają samochody, to się strasznie kurzy – mówi mieszkanka Słupca mówiąc o ulicach Kwiatkowskiego i Radkowskiej, których zarządcą jest Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku.

– Jeżeli pozwoli na to aura, pozimowe sprzątanie dróg planujemy rozpocząć w połowie marca – informuje Stanisław Sijka, dyrektor ZDP w Kłodzku. – Trudno, żebyśmy dziś sprzątali piasek, a za kilka dni znów go sypali. Sprawdzimy te ulice o których mowa i te najgorsze miejsca ewentualnie uprzątniemy – dodał.

W podobnym tonie o pozimowym sprzątaniu ulic zgodnie z zawartą z miastem umową wypowiada się prezes Noworudzkich Usług Komunalnych
– Mamy dopiero koniec lutego, więc istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnych opadów śniegu. Temperatury nocą spadają poniżej zera – wyjaśnia Grzegorz Kuzak, dodając że pozimowe sprzątanie dróg, jak sama nazwa mówi, rozpocznie się po zimie.
Jeżeli chodzi o drogi wojewódzkie, przebiegające przez miasto, sytuacja jest niemal identyczna.

– Jednokrotne sprzątanie pozimowe związane jest z zakończeniem sezonu zimowego. Ze względu na prowadzenie akcji Zimowego Utrzymania Dróg, do takiego sprzątania najwcześniej przystąpimy w miesiącu marcu przy sprzyjających warunkach pogodowych – wyjaśnia Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Przypominamy, że zgodnie z uchwałą o utrzymaniu czystości i porządku w Gminie Miejskiej Nowa Ruda, właściciel nieruchomości ma obowiązek uprzątnąć błoto, śnieg, piasek oraz inne zanieczyszczenia z chodników położonych wzdłuż nieruchomości.

Str. 5 w numerze 369 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 369
1-7 marca 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *