Blisko 2 kg amfetaminy w Słupcu

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowej Rudzie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wprowadzenie na rynek znacznej ilości środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli blisko 2 kilogramy narkotyków

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek w Słupcu. Policjanci w wyniku prac operacyjnych ustalili i zatrzymali 38-letniego mieszkańca Słupca, u którego w mieszkaniu znaleziono ponad 1,9 kg amfetaminy.
– Policjanci uzyskali informację, że jeden z mieszkańców dzielnicy Słupiec posiada w mieszkaniu znaczną ilość narkotyków. Nie wiedzieliśmy kto to jest i o jakiej ilości narkotyków chodzi. Po przeprowadzeniu wnikliwego rozpoznania, kierownik jednostki, wspólnie z prokuratorem, wystawili nakaz przeszukania mieszkania – wyjaśnia podinsp. Arkadiusz Michalski, komendant Komisariatu Policji w Nowej Rudzie. – Funkcjonariusze zatrzymali 38-latka przed jego domem. W wyniku przeszukania mieszkania policjanci znaleźli 1922,77 g amfetaminy – dodał policjant.

Cena rynkowa amfetaminy waha się w granicach 20 zł za gram, jak łatwo obliczyć wartość znalezionej amfetaminy to ok. 40 tys. zł. Jak informuje podinspektor Arkadiusz Michalski od stycznia 2019 roku to już 10 przypadek zatrzymania za posiadanie narkotyków. Zazwyczaj jest to niewielka ilość marihuany, amfetaminy, czy metamfetaminy, ale tak dużej ilości narkotyków jak w poniedziałek, noworudzcy policjanci jeszcze nie ujawnili.

Str. 8 w numerze 370 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 370
8-14 marca 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *