Policjanci z nowym radiowozem

Ponad 40 tys. zł kosztował radiowóz, który w ubiegłą środę zasilił tabor Komisariatu Policji w Nowej Rudzie. W uroczystym przekazaniu pojazdu oprócz policjantów udział wzięli przedstawiciele noworudzkiego i radkowskiego samorządu.

Kluczyki do nieoznakowanego radiowozu marki Hyundai i20 zostały przekazane na placu Komisariatu Policji w Nowej Rudzie asp. sztab. Pawłowi Roli, naczelnikowi Wydziału Kryminalnego noworudzkiego komisariatu. Zakup radiowozu był możliwy dzięki finansowemu wsparciu władz: Nowej Rudy, gminy Nowa Ruda, oraz władz Miasta i Gminy Radków. Radiowóz został zakupiony za środki pochodzące w połowie z budżetu policji, a w połowie z budżetu wspomnianych samorządów.

– Wspieramy jak możemy naszą policję, by jak najlepiej mogła strzec bezpieczeństwa naszych mieszkań-ców. Mamy nadzieję, że dzięki temu wzrośnie mobilność, a co za tym idzie szybkość reakcji naszych policjantów na niebezpieczne zdarzenia – mówił Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. Oprócz niego w przekazaniu pojazdu udział wzięli Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa, Ryszard Czerewaty, zastępca wójta gminy Nowa Ruda, podinsp. Ryszard Mazurkiewicz, komendant KPP w Kłodzku, podinsp. Arkadiusz Michalski, komendant Komisariatu Policji w Nowej Rudzie wraz ze swoim zastępcą kom. Wojciechem Zarębą. Zakupione auto posiada wysokie parametry techniczne, jest ekonomiczne, co ma bezpośrednie przełożenie na koszty związane z jego eksploatacją. Samochód wyposażony jest w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo.

– Nowy radiowóz z całą pewnością usprawni policyjną służbę na rzecz mieszkańców, co bezpośrednio prze-łoży się na sposób i jakość realizowanych zadań na rzecz bezpieczeństwa – powiedział Ryszard Mazurkiewicz, komendant Komendy Powiatowej Policji.

Po wycofaniu z taboru noworudzkiego komisariatu nieoznakowanego Opla Astry, policjanci z Wydziału Kryminalnego mają do dyspozycji samochody: Hyundai i20, Kia Venga i Fiata Albea. Z tym, że ten ostatni jest już wiekowy i jego zezłomowanie jest kwestią kilku miesięcy..

Str. 9 w numerze 370 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 370
8-14 marca 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *