Komisja w terenie

Członkowie Komisji Porządku Publicznego i Komunikacji Rady Miejskiej w Nowej Rudzie wraz z panią Agnieszką Źołnierczyk, naczelnikiem Wydziału Infrastruktury i Inwestycji urzędu miasta podczas wizji w terenie, która odbyła się w ubiegła środę, zajęli się tematem przystanku komunikacji publicznej przy ul. Jeziornej w Nowej Rudzie. Z przystanku tego korzysta przeważnie młodzież z pobliskiego Liceum Ogólnokształcącego, osoby dojeżdżające do pracy w Republice Czeskiej, ale też zwykli podróżni.

– Trzeba się zastanowić, czy nie postawić tu wiaty przystankowej, ale przede wszystkim nie może być w pobliżu przystanku takiego nieporządku – stwierdził Janusz Staniocha, przewodniczący komisji. – Najlepiej by było gdyby właściciele pojemników znaleźli sobie na nie inne miejsce, nie może być tak, że ludzie czekają na autobus nieopodal takiego brudu – dodał.

Kolokwialnie mówiąc bałagan przy przystanku to skutek stojących bardzo blisko pojemników i kontenera na odpady komunalne. Nie wszystkie osoby wynoszące śmieci wkładają je do pojemników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *