Czy voucher i freebet to jest to samo?

MATERIAŁ INFORMACYJNY

Odkąd legalni operatorzy zakładów sportowych zyskali w naszym kraju możliwość reklamy (pozwala im na to znowelizowana ustawa hazardowa), starają się przyciągać kibiców coraz bardziej atrakcyjnymi promocjami. Są wśród nich freebety i vouchery, które dla wielu osób oznaczają to samo. To jednak nie do końca prawda.

W ostatnich miesiącach licencję ministerstwa finansów na organizowanie zakładów wzajemnych w sieci otrzymało kilka nowych podmiotów (lista do druku). Obecnie pracują oni nad szczegółami swojej oferty, co dla klientów oznacza jedno – większy wybór i coraz bardziej atrakcyjne promocje, którymi będą się starali przyciągnąć nowych graczy. – Wielu bukmacherów, oferując na przykład niższy kurs na kolejkę albo mecz, wprowadza takie działania jednorazowo, incydentalnie. Kluczem do zaufania Polaków jest dobra, stabilna oferta i tym właśnie bukmacherzy mogą wygrywać w uczciwej, legalnej rywalizacji – mówił agencji Newseria Biznes Piotr Glinkowski, członek zarządu Arskom Group. Legalni bukmacherzy mogą oferować graczom m.in. freebety oraz vouchery. Wbrew stereotypowym opiniom, nie są to dokładnie takie same promocje.

Freebet i voucher – czym się różnią?

Freebet, określany również mianem darmowego zakładu, to forma promocji polegająca na tym, że gracz dostaje od bukmachera określoną kwotę pieniędzy, którą musi przeznaczyć na typowanie zakładu (rzadziej – kilku zakładów). Jeśli przegra, nie traci nic ze swoich pieniędzy. Jeśli wygra – kwota wygranej jest pomniejszana o stawkę zakładu. Obecnie na polskim rynku zakładów bukmacherskich aż cztery freebety można zdobyć dzięki kodowi bonusowemu. I tak rejestracja z wykorzystaniem kodu bonusowego LEGALSPORT w firmie Fortuna pozwala otrzymać freebet 20 zł. W firmie LVBETS freebet z kodem FREEBONUS20VIP także wynosi 20 zł. U legalnych bukmacherów Totolotek i STS freebet dla graczy, którzy podczas rejestracji wpiszą kod bonusowy wynosi 25 zł.

Z kolei voucher to rodzaj bonu, który niekoniecznie musi zostać wirtualnie wymieniony przez klienta na freebet. Są legalni bukmacherzy, którzy w różnych konkursach czy promocjach oferują voucher na zakład bez ryzyka. Cechuje się on tym, że w przypadku przegranej bukmacher zwraca na konto gracza postawioną przez niego stawkę. Czasami można również trafić na promocję, w której do zgarnięcia jest po prostu voucher na zakłady bukmacherskie, czyli pieniądze na typowanie.

Z całą pewnością można jednak stwierdzić, że najbardziej poszukiwaną przez graczy promocją są freebety – czy to w formie voucherów czy jako element bonusów powitalnych. Klienci wykorzystują je zazwyczaj na dwa sposoby: typują albo zakład składający się z tzw. pewniaków albo przeznaczają freebet na zakład bardziej ryzykowny, z wyższym kursem, którego nie postawiliby za własne pieniądze. Warto więc szukać zarówno freebetów, jak i voucherów od legalnych bukmacherów, zwiększać swoje szanse na wygraną i cieszyć się z rozrywki, jaką daje obstawianie wyników!

Więcej o voucherach freebetach przeczytasz w sieci tu i tu, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Pamiętaj aby grać legalnie i odpowiedzialnie u firm z licencją Ministerstwa Finansów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *