Konkurs na opowiadanie w języku angielskim

Mam przyjemność zaprezentować Państwu książkę, w której znalazły się opowiadania sześciorga uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Rudzie

Mam przyjemność zaprezentować Państwu książkę pt. My Day in the United Kingdom. Zbiór najlepszych opowiadań szkół podstawowych Województw Dolnośląskiego i Opolskiego. Znalazły się w niej opowiadania sześciorga uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Rudzie: Joanny Norek, Wiktorii Olejniczak, Soni Świtaj, Jagody Pelis, Martyny Szmidt oraz Weroniki Żołnierczyk.

Książka została wydana przez Wydawnictwo „Fida” z siedzibą w Mierzynie, które (we współpracy z Polish Business Chamber in Scotland Ltd z siedzibą w Edynburgu, w Wielkiej Brytanii) zorganizowało konkursu na opowiadanie w języku angielskim. Uczniowie mieli za zadanie opisać swój dzień w Zjednoczonym Królestwie i sprostać wymaganiom narzuconym przez organizatora:
– opowiadanie należało napisać na terenie szkoły w ciągu dwóch godzin lekcyjnych,
– uczniowie z klas V-VI mogli wykorzystać maksymalnie 250 słów,
– uczniowie z klas VII mogli użyć maksymalnie 500 słów,
– w opowiadaniu należało opisać wydarzenia rzeczywiste lub fikcyjne.

Komisja szkolna, złożona z nauczycieli języka angielskiego, wyłoniła 6 najlepszych prac z klas V-VII. Zostały one przepisane przez uczniów na komputerze i dostarczone na nośniku elektronicznym do opiekuna konkursu. Nauczyciel prowadzący konkurs wysłał prace do organizatora. Następnie prace zostały opublikowane w książce z najlepszymi opowiadaniami w języku angielskim.

– Mam łatwość do pisania opowiadań po angielsku, to skłoniło mnie do wzięcia udziału w konkursie – mówi jedna z laureatek.
– Można było również wykazać się kreatywnością oraz znajomością środków językowych – dodaje inna.
– Było trochę ciężko, ale się udało – komentuje z radością następna.
– Języki bardzo się przydają, otwierają nowe możliwości, znajomości, kontakty, łatwiej o lepszą pracę – zachęcały do nauki języków obcych laureatki, którym serdecznie gratulujemy życząc kolejnych sukcesów.

Joanna Dobrowolska

Str. 7 w numerze 374 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 374
5-11 kwietnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *