Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

We wtorek 2 kwietnia odbyła się V edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej pod honorowym patronatem starosty kłodzkiego

– W Noworudzkiej Szkole Technicznej od kilku lat podejmuje się wiele różnych ciekawych inicjatyw – mówiła Brygida Gąsior, dyrektor Noworudzkiej Szkoły Technicznej. – Wśród nauczycieli języków obcych zrodził się pomysł, że nauka języka niekoniecznie musi być taka szkolna i trudna. Uczniowie słuchają bardzo dużo muzyki, tekstów piosenek. Mamy w powiecie kłodzkim i ząbkowickim utalentowaną młodzież, która śpiewa w różnych językach. W związku z tym pięć lat temu po raz pierwszy zainicjowaliśmy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem starosty powiatu kłodzkiego. W tej chwili konkurs ten został wpisany przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty na listę konkursów punktowanych na świadectwie promocyjnym – dodała.

Krąg osób biorących udział w konkursie jest coraz szerszy. W pierwszym konkursie brały udział szkoły noworudzkie i kilka kłodzkich. Obecnie uczestnicy są z wielu szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z całego terenu powiatu kłodzkiego oraz po raz pierwszy z powiatu ząbkowickiego. Możliwe, że już przyszłym roku zasięg zwiększy się na obszar byłego województwa wałbrzyskiego.

Tegoroczna edycja stała na najwyższym poziomie. Mogliśmy wysłuchać utworów śpiewanych po niemiecku, hiszpańsku, rosyjsku i angielsku, z czego tych ostatnich było najwięcej.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym oceniani byli uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. W drugim uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Występujących oceniało profesjonalne jury, w skład którego wchodzili muzycy oraz nauczyciele języków obcych.
1 miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów zajęła Ida Szebla ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodzku, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrała Monika Milke z Zespołu Szkół Alternatywnych w Kłodzku.
Nagrodę publiczności otrzymały: Ida Szebla ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodzku oraz Paulina Procho-rowska z Zespołu Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich.

Na koniec wystąpił zaproszony zespół „Skład Nietradycyjny”, który zaprezentował kilka znanych utworów.

Str. 15 w numerze 374 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 374
5-11 kwietnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *