Wernisaż w Mozaice

W czwartek 4 kwietnia w galerii „Mozaika” w Nowej Rudzie odbył się wernisaż prac Tatiany Tokarczuk „Dzięki kotu”

– To co mnie zainspirowało w tych obrazach, to tak naprawdę duża część metafizyki, część związana z symboliką. Mam wrażenie, że bliski był mi Hieronim Bosch i jego tryptyk „Ogród rozkoszy ziemskich”. Ta wy-stawa pokazuje rozkosz ogrodów wodnych i każdy może sobie symbolicznie dokonać podziału według własne-go uznania. To jest najpiękniejsze w tej wystawie. – mówił Wojciech Kołodziej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie. – Chciałbym podziękować także panu burmistrzowi za to, że to miejsce bardzo do-brze funkcjonuje już od paru lat. To miejsce żyje i dzięki temu możemy zapraszać takie osoby jak pani Tatiana Tokarczuk – dodał.

– Bardzo dobrze, że to miejsce powstało dla naszych artystów, naszych malarzy, ale również po to, by za-praszać gości – powiedział Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy, życząc wszystkim przybyłym wspaniałych wrażeń i udanej wystawy.

– Cieszę się, że stawiliście się państwo tak licznie, moi przyjaciele, moja rodzina. Jest to okazja do spotka-nia. Dziękuję za wsparcie moim najbliższym i grupie przyjaciół – witała wszystkich autorka wystawy.
Głos zabrała również Olga Tokarczuk, siostra autorki prac.

Prace Tatiany Tokarczuk można oglądać codziennie do 5 maja w godzinach od 12 do 16 w galerii „Mozaika” w Nowej Rudzie przy pl. Grunwaldzkim 1. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Str. 11 w numerze 375 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 375
12-18 kwietnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *