Diler w rękach policji

Ustalenia operacyjne, przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego z Komisariatu w Nowej Rudzie, doprowadziły do zatrzymania 19-letniego mieszkańca Nowej Rudy, u którego funkcjonariusze ujawnili narkotyki. Do zatrzymania doszło we wtorek 9 kwietnia na terenie Słupca.

– Podczas przeprowadzonej kontroli bagażu funkcjonariusze u 19-latka ujawnili środki odurzające. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest to marihuana i haszysz. Policjanci sprawdzili również miejsce zamieszkania zatrzymanego. Okazało się, że mężczyzna w swoim pokoju w pudełku miał schowane kilkanaście porcji haszyszu. Funkcjonariusze w mieszkaniu zajmowanym przez 19-latka znaleźli i zabezpieczyli również wagę elektroniczną. Z zabezpieczonej łącznej ilości narkotyków można było przygotować kilkadziesiąt porcji. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – informuje Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Trwają czynności zmierzające do ustalenia źródła pochodzenia narkotyków.
– Mężczyźnie postawiono zarzuty posiadania narkotyków. Jeżeli chodzi o handel narkotykami, to jest obecnie obiektem prowadzonego przez nas postępowania. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego – wyjaśnia Wojciech Zaręba, zastępca komendanta KP w Nowej Rudzie.

Za posiadanie środków odurzających i handel nimi, mężczyzna odpowie przed sądem – grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Str. 8 w numerze 376 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 376
19-25 kwietnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *