Pęknięta ściana przy Cichej

Od kilkunastu dni trwają działania związane z zabezpieczeniem pękniętej ściany i remontem kapitalnym budynku przy ul. Cichej 7-9 w Nowej Rudzie. Niestety w związku z tym Inspektor Nadzoru budowlanego w Kłodzku nakazał czasowo wyprowadzić lokatorkę jednego z mieszkań.

– Jeżeli chodzi o budynek przy ul. Cichej 7-9 to jutro będziemy mieli gotową opinię techniczna sporządzoną przez projektanta, projektu dotyczącego remontu kapitalnego tej nieruchomości – mówił w środę 24 kwietnia prezes Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Marian Zdunek. – Na dzień dzisiejszy powiadomiony jest Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kłodzku, który wydał decyzję o konieczności czasowego wyprowadzenia jednego z mieszkańców z mieszkania gdzie występuje zagrożenie związane z pęknięciem ściany. Remont jest zadaniem planowym, które Wspólnota Mieszkaniowa planowała wykonać w bieżącym roku. Myślę, że po otrzymaniu decyzji i ponownej wizycie na terenie obiektu inspektora nadzoru budowlanego przystąpimy do remontu – dodał prezes NTBS-u.

Działania związane z zabezpieczeniem pękniętej ściany oraz przyszłym remontem kamienicy spowodował wprowadzenie na odcinku zakazu wjazdu i zakazu ruchu pieszych na odcinku od budynku przy ul. Cichej 3 aż do kamiennego mostu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *