Akcja „Wielkanoc 2019” w powiecie kłodzkim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku od piątku do wtorku podczas przeprowadzonych działań pn. „Wielkanoc 2019” dbali między innymi o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach na terenie powiatu kłodzkiego

Okres świąt to dla policjantów czas intensywnej pracy. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, szczególnie na drogach wyjazdowych i wjazdowych do naszego powiatu. Kontrolowali między innymi prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów.
W powiecie kłodzkim odnotowano 14 kolizji drogowych. W tym czasie doszło też do tragicznego wypadku, w którym zginął 30-letni motocyklista. Podczas prowadzonych działań, policjanci sprawdzając stan trzeźwości kierujących, ujawnili i wyeliminowali z ruchu 5 kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu, pomimo wielokrotnych apeli policji o rozsądek i stosowanie się do przepisów, wsiedli za kierownicę pojazdów. Ponadto funkcjonariusze ujawnili kierującego , który przekroczył w terenie zabudowanym dopuszczalną prędkość i utracił prawo jazdy na 3 miesiące. Policjanci zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych pojazdów oraz przeprowadzili na terenie powiatu kłodzkiego 355 interwencji w tym 26 interwencji domowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *