Ogromny sukces NST

17 maja 2019 roku w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST PARK” odbyła się uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród laureatom konkursu „WSSE Tech LAB – Kreatywna i innowacyjna szkoła”.

Konkurs „WSSE Tech Lab” polegał na nakręceniu maksymalnie pięciominutowego spotu (link do filmu: https://www.facebook.com/watch/?v=2172918452793463) ukazującego sposób w jaki szkoła rozbudza kreatywność u młodzieży, podnosi umiejętności pracy zespołowej oraz wspiera innowacje pedagogiczne i szkolnictwo branżowe.

Według członków Kapituły, w skład której weszli przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” oraz przedsiębiorcy działający w Strefie, film stworzony przez uczniów NST w składzie: Dawid Popławski, Emil Bartnicki i Patryk Mrozicki pod czujnym okiem opiekuna projektu – pana Konrada Kałwaka znalazł się wśród zwycięzców konkursu! Pan Konrad zapytany przez jednego z fotoreporterów o podstawę sukcesu odpowiedział: „Uczymy rzeczy przydatnych! Dla nas to chleb powszedni, bo od lat stawiamy na nowoczesność. To ważne, aby absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych, którzy zdecydują się na naukę w Noworudzkiej Szkole Technicznej mogli realizować swoje pasje i zamiłowania jednocześnie ucząc się wykonywania zawodu. Jesteśmy w trakcie akcji naborowej i chcemy aby nauka w Noworudzkiej Szkole Technicznej była jak najbardziej kreatywna. Multimedia, E-SPORT, gry komputerowe, wellness, spa czy choćby język migowy to innowacje pedagogiczne, które mamy dodatkowo w naszej ofercie.”

Dzięki temu osiągnięciu NST otrzymała voucher w wysokości 17 tysięcy złotych na doposażenie pracowni informatycznej, a członkowie zwycięskiego zespołu dodatkowo nagrody o wartości 500 złotych. Oprócz uczniów i ich opiekuna w uroczystej gali brała również udział pani Brygida Gąsior – dyrektor NST, która od samego początku wspierała projekt i nie kryła ogromnego zadowolenia po finałowym rozstrzygnięciu.
Triumf w tym prestiżowym konkursie cieszy tym bardziej, iż odbył się pod honorowym patronatem minister edukacji narodowej oraz kuratorów oświaty: dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Łącznie w przedsięwzięciu uczestniczyły szkoły ze 175 miejscowości, co pokazuje ogrom konkurencji oraz to, że ścieżka edukacyjna obrana przez Noworudzką Szkołę Techniczną zapewnia możliwość rozwoju ucznia tak, aby w przyszłości zdobył zawód odzwierciedlający jego zainteresowania i zdolności, a rozszerzony program nauczania dawał solidne przygotowanie do podjęcia studiów.

Str. 4 w numerze 380 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 380
24-30 maja 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *