Dopłacą do wody i ścieków

Radni Rady Gminy Nowa Ruda po raz kolejny zdecydowali o dopłatach do wody i za odprowadzanie ścieków. Dopłaty obowiązywać będą do końca bieżącego roku. Czy w przyszłym roku mieszkańcy gminy będą mogli liczyć na dofinansowanie?

Podczas sesji Rady Gminy Nowa Ruda, która odbyła się w środę 22 maja radni przyjęli uchwałę w sprawie dopłat dla odbiorców usług – zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. I tak dopłata wynosić będzie:
– woda dla wszystkich odbiorców w wysokości 0,19 zł netto – 0,21 zł brutto za każdy 1 m3 wody,
– ścieki dla wszystkich odbiorców w wysokości 0,12 zł netto – 0,13 zł brutto za 1 m3 ścieków.

Za wodę przed uwzględnieniem dopłat mieszkańcy powinni zapłacić 5.34 zł netto/m3 a po dopłacie za-płacą 5,15 zł netto/m3. Za odprowadzenie ścieków mieszkańcy powinni zapłacić 5,71 zł netto/m3, a zapłacą 5,59 zł netto/m3.

Zdaniem radnych dofinansowanie opłat za wodę i odprowadzanie ścieków ma za zadanie zmniejszenie skutków ich wzrostu. Warto przypomnieć, że w 2016 r. pomysłodawcą i wnioskodawcą uchwały związanej z dopłatą do wody i za odbiór ścieków był ówczesny radny Rady Gminy Nowa Ruda Marcin Kalkowski. Środki na ten cel pochodzą z wprowadzonego w tym czasie podatku od budowli wodociągowych i kanalizacyjnych jakie Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie musi odprowadzać do budżetu gminy.

Str. 3 w numerze 381 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 381
31 maja –
– 6 czerwca 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *