Weronika Dobrzyniecka „Run Away”

Weronika Dobrzyniecka to noworudzianka, początkująca pisarka, ­autorka wydanej w tym roku powieści „Run Away”. Książka spotkała się z przychylnym przyjęciem ze strony czytelników. Akcja powieści przeniesiona jest do odległego kraju, gdzie pewna młoda dziewczyna próbuje ocalić swoje życie. Chcąc się ratować, musi po prostu uciekać. Stąd też tytuł książki. Wydarzenia, które rozgrywają się w książce swój początek mają w Los Angeles, a później przenoszą się na amerykańskie bezdroża, do różnych miast i miasteczek w USA. Główna bohaterka nie ma lekko. Strach przed ścigającymi ją typami, ciągła ucieczka i dziwna znajomość z tajemniczym rówieśnikiem, od którego właśnie wszystko się zaczęło… Jakby tego było mało, Etinet musi jeszcze borykać się z mroczną przeszłością, od której również ucieka. Mimo młodego wieku jest już dziewczyną po przejściach. Nauka w nowym miejscu i wyprowadzka od matki alkoholiczki, zerwanie z własnymi nałogami miały ­wszystko, co złe odmienić. Dziewczyna spokojnie i ufnie w końcu patrzy w przyszłość. Ma marzenia i nagle wszystko się zmienia. Dlaczego musi uciekać? ­Rozwiązanie tej zagadki naprawdę robi wrażenie. No i jeszcze ta przemiana bohaterki. Z samotnej i zagubionej, pozbawionej miłości dziewczyny, staje się wyrachowaną kobietą, która chce żyć i prowadzić normalne życie. Polecam, lektura nie tylko dla młodych czytelników. Po prostu dla miłośników dobrej sensacji.

Niewątpliwie odniesiony sukces wydawniczy skłoni autorkę do napisania kolejnej książki. Pani Weroniko, prosimy nie spoczywać na laurach i nie marnować talentu, życzymy kolejnego sukcesu i wymarzonej podróży do Miasta Aniołów.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res, a nabyć ją można w księgarniach Empik oraz na www.empik.com/run-away-dobrzyniecka-weronika,p1223448804,ksiazka-p

Str. 10 w numerze 382 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 382
7-13 czerwca 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *