III Warsztaty Muzyki Liturgicznej + koncert

Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję Warsztatów Muzyki Liturgicznej. Odbędzie się ona w dniach 13.-16. czerwca 2019 r. Warsztaty poprowadzi dwóch znanych kompozytorów z Krakowa: Paweł Bębenek i Piotr Pałka.

W warsztatach mogą wziąć udział instrumentaliści (skład orkiestry symfonicznej: skrzypce, altówki, wiolonczele, flety poprzeczne, trąbki, pianino), a także osoby śpiewające w wieku od 14 do 60 lat (nie jest wymagana znajomość nut). Koszt udziału to 50 zł dla osób śpiewających, instrumentaliści nie płacą za udział. Istnieje możliwość wykupienia obiadów w cenie 15 zł (catering piątek i sobota). Szczegóły w regulaminie.

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na niniejszej stronie, albo na e-mail: info@warsztaty.nowaruda.pl

Wszystkie zajęcia będą odbywały się przy parafii św. Mikołaja w Nowej Rudzie (ul. Kościelna 11, 57-400 Nowa Ruda), dzięki gościnności ks. proboszcza, a także sióstr salezjanek (ul. Kościelna 10).

Rozpoczynamy w czwartek po południu, już wtedy odbędą się pierwsze próby. Muzycy wezmą udział w Mszy św. zapewniając jej oprawę muzyczną.

Piątek i sobota to bardzo pracowite 2 dni. Zarówno poranek, jak i popołudnie uczestnicy spędzą na wspólnym opracowywaniu materiału muzycznego. Nie zabraknie również czasu na wspólną modlitwę, która jest szczególnie ważna przy wykonywaniu muzyki liturgicznej.

Zakończeniem warsztatów będzie udział wszystkich wykonawców w koncercie. Koncert będzie elementem pikniku rodzinnego, kończącego Marsz dla Życia i Rodziny. Śpiewy przygotowane przez kompozytorów będą nawiązywały do tego, jaką wartością jest życie ludzkie.

Szczegółowy program warsztatów można znaleźć na stronie >>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *