Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo

Zbliża się weekend. To czy okaże się on dla nas bezpieczny w dużej mierze zależy od nas samych. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze szybko się zmieniają, bywają bardziej niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego przypomnijmy sobie o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Osoby, które planują dłuższy wyjazd powinny planować podróż z wyprzedzeniem, licząc się z utrudnieniami na drogach. Pamiętajmy, że pośpiech w trasie jest złym doradcą. Przed podróżą należy sprawdzić stan techniczny pojazdu, a za kierownicę należy siadać wypoczętym i trzeźwym.

– Apelujemy o ostrożność również do rowerzystów, pieszych i kierujących, aby zachowali szczególną ostrożność podczas poruszania się pod drogach – mówi Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. Policjantka przypomina też o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

Weekend jest czasem wzmożonych służb policji. Na drogach, nad bezpieczeństwem będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *