Ścieżka bez oświetlenia

Sprzyjająca aura powoduje to, że na ścieżkach rowerowych widać coraz więcej amatorów jazdy jednośladem, którzy wybrali właśnie taką formę spędzania wolnego czasu czy też dojazdu do pracy. Ze ścieżek rowerowych w naszym mieście korzysta też ich coraz więcej. O ile ta w Drogosławiu jest oświetlona, to na brak oświetlenia ścieżki rowerowej Centrum – Słupiec rowerzyści narzekają.
– Fajnie, że taką ścieżkę wybudowano, bardzo często korzystam z niej dojeżdżając do pracy, ale nie tylko, jednak wielu jej użytkowników narzeka na brak oświetlenia – mówi Piotr.

O to czy realna jest w tym roku budowa oświetlenia wzdłuż ok 3,3 km ścieżki rowerowej zapytaliśmy Tomasz Kilińskiego, burmistrza Nowej Rudy.
– Na razie tej inwestycji nie mamy w planach. Jest to duża inwestycja i na pewno nie będziemy jej realizować ze środków własnych. Nie wykluczam jednak, że pokażą się takie możliwości i na ten cel będzie można pozyskać środki unijne – tłumaczy Tomasz Kiliński. – Mówiąc o projektach niskoemisyjnych mam świadomość tego, że nawet jeżeli kończy się obecna perspektywa finansowa Unii Europejskiej, to nowa również będzie kładła nacisk na ten obszar i być może znajdą się możliwości pozyskania środków na ten cel – dodaje burmistrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *