Zgłoszenie autokaru do kontroli

W powiecie kłodzkim na kontrolę autokaru można umówić się z funkcjonariuszami policji w określonym miejscu. Policjanci dojadą na kontrolę stanu technicznego pojazdu i sprawdzą również stan trzeźwości kierującego.

Policjanci dojadą na wskazaną kontrolę. Należy to wcześniej zgłosić do Wydziału Ruchu Drogowego nr tel. 74 6473272 lub do oficera dyżurnego KPP w Kłodzku pod nr tel. 74 6473222. Można również informację o potrzebie kontroli autokaru przed wyjazdem zgłosić w formie pisemnej na adres: Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku pl. Chopina nr 2 lub e-mailem na adres: dyzurny@klodzko.wr.policja.gov.pl

Pamiętajmy, że o kontroli autokaru należy zgłosić co najmniej trzy dni przed wyjazdem. Istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autokaru w dzień poprzedzający wyjazd na wycieczkę, co nie opóźni planowanego wyjazdu dzieci.

Jeśli nauczyciel, opiekun lub rodzic ma jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące niesprawności autokaru przewożącego dzieci, bądź też zachowanie kierowcy będzie wskazywało, że może on znajdować się w stanie nietrzeźwym, powinien niezwłocznie wezwać Policję celem dokonania kontroli.

Pamiętajmy również o ważnym obowiązku, o którym niewielu podróżujących wie – pasażerowie autobusu są zobowiązani do zapięcia pasów (jeśli pojazd jest w nie wyposażony).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *