Marsz dla Życia i Rodziny w Nowej Rudzie

Po raz kolejny ulicami Nowej Rudy przeszedł Marsz dla życia i Rodziny. Podobne odbywały się w całej Polsce

To manifestacja tradycyjnych wartości, podkreślenie roli rodziny w społeczeństwie i hasła obrony życia. W tym roku marsz odbył się pod hasłem „Seksedukacja to deprawacja!”

W niedzielę 16 czerwca chwilę po godzinie 13.00 spod kościoła parafialnego pw. św. Mikołaja wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny. To kolejny raz, kiedy całe rodziny przemierzały ulice miasta manifestując tradycyjne wartości oraz podkreślając rolę rodziny w społeczeństwie. Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęła Msza Święta. Można było zauważyć, iż frekwencja była niższa niż w roku ubiegłym. Uczestnicy noworudzkiego marszu przeszli ulicami: Kościelną, Rynkiem, Piłsudskiego, Przechodnią, Piastów, Fredry, a marsz zakończył się pod sceną na deptaku przy ulicy Teatralnej, gdzie rozpoczął się festyn rodzinny, a w nim m.in. koncert orkiestry i chóru z III Noworudzkich Warsztatów Muzyki Liturgicznej pod batutą krakowskich kompozytorów Piotra Pałki i Pawła Bębenka. Na młodszych też czekało wiele atrakcji np. malowanie twarzy, czy puszczanie baniek mydlanych. Jak co roku, przygotowano poczęstunek dla wszystkich uczestników marszu. Na deptaku można było oglądnąć też wystawę pt. „Życie człowieka fakty naukowe”.

Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Mają pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno-polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem. Zawsze jednak wyrażają oczekiwanie takich zmian społeczno-prawnych, które zapewnią pełną ochronę życia ludzkiego i praw rodziny w naszym kraju. Pierwszy Marsz dla życia i rodziny odbył się w 2006 r. w Warszawie. Na przestrzeni 13 lat, organizacji marszu podjęło się ponad 150 miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny.

Str. 14 w numerze 384 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 384
21-27 czerwca 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.