Koncert ZPiT dla Przyjaciół

W niedzielę 16 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie odbył się doroczny koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Ruda” zatytułowany „Dla Przyjaciół”.

– O tym, że Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Ruda” ma całą rzeszę przyjaciół, nie muszę nikogo przekonywać – mówił we wprowadzeniu Wojciech Kołodziej, dyrektor MOK-u. – Wydawać by się mogło, że zespół ma końcówkę sezonu, bowiem mija rok szkolny. Wydawałoby się, że wszyscy po ciężkim roku pojadą sobie gdzieś na odpoczynek. Nie, to nieprawda. Zespół czeka przynajmniej dwa duże wyjazdy. Jeden do Olsztyna na duży festiwal folkloru oraz do Grecji na jeszcze większy festiwal, po czym zespół wraca do Nowej Rudy, aby być gospodarzem największej imprezy folklorystycznej na Dolnym Śląsku, jakim jest Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Nowej Rudzie – dodał.

Ewa Miś-Krzemińska, kierownik ZPiT, starannie opracowała cały program koncertu, by z całego bogactwa folklorystycznego wybrać coś nowego i premierowego. Nie zabrakło również hitów zespołu, które wszyscy znają i kochają. Całość była podzielona na kilka bloków. Wiele pokoleń tańczy w zespole: dziadkowie, rodzice, dzieci i wnuki. Tańce i pieśni kaszubskie, cieszyńskie, kurpiowskie, krakowiaki, oberki i inne rozbrzmiewały w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej, a wiwatom i oklaskom nie było końca.

Był również czas na poczęstunek pełen słodkości przygotowanych przez rodziców dzieci tańczących i śpiewających w zespole oraz zakup pamiątek – w ten sposób wsparto potrzeby zespołu.

Wiele słów podziękowań było kierowanych zarówno do konkretnych osób jak i instytucji i organizacji wspierających nieustannie działania Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Ruda” – dumy noworudzkiej ziemi.

Str. 15 w numerze 384 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 384
21-27 czerwca 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *