Nowe szefostwo wałbrzyskiej strefy ekonomicznej

Piotr Sosiński, prezesem, a Kamil Zieliński, wiceprezesem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”

Po tym jak dotychczasowy prezes WSSE Maciej Badora zastąpił w ławach poselskich Annę Zalewską, która w majowych wyborach zdobyła mandat do Europarlamentu ma początku czerwca Rada Nadzorcza WSSE „Invest Park” zdecydowała o odwołaniu Badory z funkcji prezesa. Jeszcze w czerwcu rada nadzorcza postanowiła zwolnić wiceprezesa Michała Szukałę.

„Rada Nadzorcza Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” Sp. z o.o., po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego, powoła z dniem 18 lipca 2019 roku Piotra Sosińskiego na Prezesa Zarządu VIII Kadencji oraz Kamila Zielińskiego na Wiceprezesa Zarządu VIII Kadencji Spółki Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST – PARK” sp. z o.o. z siedzibą w Wałbrzychu. Łącznie w dwóch postępowaniach wzięło udział pięciu kandydatów” – czytamy w komunikacie opublikowanym w poniedziałek na stronie WSSE.

Piotr Sosiński w 2007 r. został wiceprezydentem Wałbrzycha w późniejszych latach kandydował z list Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Wałbrzycha. Był radnym województwa dolnośląskiego, a jeszcze do niedawna był prezesem spółki giełdowej zależnej od KGHM.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Kamil Zieliński od 2015 r. jest wicewojewodą dolnośląskim. Ukończył studia na Uniwersytecie Wrocławskim i podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem Rady Politycznej PiS. Od 2002 – 2010 – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego.
.
.
.
.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” – specjalna strefa ekonomiczna ustanowiona została rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 kwietnia 1997 r., które weszło w życie 29 maja 1997 roku. Od 2008 wałbrzyska SSE działa na podstawie wielokrotnie zmienianego rozporządzenia z 15 grudnia 2008. WSSE posiada ponad 3,7 tysięcy hektarów gruntów w 4 województwach południowo – zachodniej Polski (województwo dolnośląskie, opolskie, wielkopolskie i lubuskie) zlokalizowanych w 58 miejscowościach. Obecnie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” to 51 podstref, z których dwadzieścia osiem położonych jest na terenie województwa dolnośląskiego, tj. na terenie: Wałbrzycha, Nowej Rudy, Kłodzka, Dzierżoniowa, Żarowa, Jelcza-Laskowic, Kudowy-Zdroju, Świdnicy, Wrocławia, Oławy, Strzelina, Strzegomia, Brzegu Dolnego, Bolesławca, Wiązowa, Wołowa, Ząbkowic Śląskich, Sycowa, Świebodzic, Bystrzycy Kłodzkiej, Twardogóry, Góry, Bielawy, Oleśnicy, Kobierzyc, Jawora, Dobromierza, Wądroża Wielkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *