Nowe szefostwo wałbrzyskiej strefy ekonomicznej

Piotr Sosiński, prezesem, a Kamil Zieliński, wiceprezesem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”

Po tym jak dotychczasowy prezes WSSE Maciej Badora zastąpił w ławach poselskich Annę Zalewską, która w majowych wyborach zdobyła mandat do Europarlamentu ma początku czerwca Rada Nadzorcza WSSE „Invest Park” zdecydowała o odwołaniu Badory z funkcji prezesa. Jeszcze w czerwcu rada nadzorcza postanowiła zwolnić wiceprezesa Michała Szukałę.

„Rada Nadzorcza Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” Sp. z o.o., po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego, powoła z dniem 18 lipca 2019 roku Piotra Sosińskiego na Prezesa Zarządu VIII Kadencji oraz Kamila Zielińskiego na Wiceprezesa Zarządu VIII Kadencji Spółki Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST – PARK” sp. z o.o. z siedzibą w Wałbrzychu. Łącznie w dwóch postępowaniach wzięło udział pięciu kandydatów” – czytamy w komunikacie opublikowanym w poniedziałek na stronie WSSE.

Piotr Sosiński w 2007 r. został wiceprezydentem Wałbrzycha w późniejszych latach kandydował z list Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Wałbrzycha. Był radnym województwa dolnośląskiego, a jeszcze do niedawna był prezesem spółki giełdowej zależnej od KGHM.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Kamil Zieliński od 2015 r. jest wicewojewodą dolnośląskim. Ukończył studia na Uniwersytecie Wrocławskim i podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem Rady Politycznej PiS. Od 2002 – 2010 – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego.
.
.
.
.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” – specjalna strefa ekonomiczna ustanowiona została rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 kwietnia 1997 r., które weszło w życie 29 maja 1997 roku. Od 2008 wałbrzyska SSE działa na podstawie wielokrotnie zmienianego rozporządzenia z 15 grudnia 2008. WSSE posiada ponad 3,7 tysięcy hektarów gruntów w 4 województwach południowo – zachodniej Polski (województwo dolnośląskie, opolskie, wielkopolskie i lubuskie) zlokalizowanych w 58 miejscowościach. Obecnie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” to 51 podstref, z których dwadzieścia osiem położonych jest na terenie województwa dolnośląskiego, tj. na terenie: Wałbrzycha, Nowej Rudy, Kłodzka, Dzierżoniowa, Żarowa, Jelcza-Laskowic, Kudowy-Zdroju, Świdnicy, Wrocławia, Oławy, Strzelina, Strzegomia, Brzegu Dolnego, Bolesławca, Wiązowa, Wołowa, Ząbkowic Śląskich, Sycowa, Świebodzic, Bystrzycy Kłodzkiej, Twardogóry, Góry, Bielawy, Oleśnicy, Kobierzyc, Jawora, Dobromierza, Wądroża Wielkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *