Bieg 7 Szczytów

240 km – to z tym dystansem odważył się zmierzyć Marcin Krupa, reprezentant stowarzyszenia Aktywna Nowa Ruda. Tygodnie przygotowań, nastawienie psychicznie, zabezpieczenie punktów w postaci supportu, nawodnienie… Wszystko na najwyższym poziomie. Podszedł do tego zadania (które było nie lada wyzwaniem, ponieważ to pierwszy tak długi – dystans ultra w jego życiu) bardzo rozsądnie, z dużą pokorą i jeszcze większą determinacją.

Pierwsze kilkadziesiąt kilometrów wszystko było zgodnie z planem. Kondycja zaowocowała w postaci dobrego samopoczucia, którym zarażał wszystkich wokół. Po pokonaniu około 80 km nawet nie czuł zmęczenia – było to doskonale widoczne, humor dopisywał, co nas bardzo cieszyło, byliśmy pewni, że się uda.

Pierwsza 100 minęła gładko. Niestety na około 120 km Marcin zaczął odczuwać ból w łydce, której kontuzji doznał zbiegając ze Śnieżnika, a z powodu endorfin nie odczuł tego zbytnio, gdy noga ześliznęła się z mokrej skały.

Pokonawszy dystans 130 km ból był już na tyle dotkliwy, że pojawiły się pierwsze myśli o przerwaniu biegu na tym etapie. Jednak solidna dawka odpoczynku (około godziny) sprawiła, że można było podjąć dalszą walkę.

Następna baza, czyli 145 km była decydująca – ból był już tak dotkliwy, że nie było innego wyjścia, jak podjąć najtrudniejszą decyzję. Mimo, że sił starczyłoby na kontynuację, zdrowy rozsądek przeważył i z żalem, wspólnie z zespołem Marcin podjął decyzję o przerwaniu biegu. Zdrowie cenimy sobie najbardziej.

I tak pokonawszy dystans 145 km zawodnik ANR został sklasyfikowany na dystansie 130 km w rewelacyjnym – jak na debiut – czasie 18:22:52, co przełożyło się na 24 miejsce oraz 10 miejsce w kategorii M40.

Marcin pokazał nam, że niemożliwe nie istnieje, jeśli się czegoś chce, to można. Mimo, że plan nie został wykonany w stu procentach, to należą mu się ogromne gratulacje. Dystans i czas, w jakim go pokonał są imponujące. Wielkie brawa. Oczywiście za rok, bogatszy w doświadczenia, jak zdrowie pozwoli, spróbuje swych sił ponownie.

Str. 23 w numerze 389 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 389
26 lipca – 1 sierpnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.